چمدان: ولی تیموری معاون گردشگری در نشست با رییس ستاد گردشگری شهرداری تهران، ضمن بررسی روند شکل‌گیری سازمان گردشگری در شهرداری گفت: مبدا بسیاری از تورهای گردشگری و همچنین گردشگران ورودی به کشورمان، شهر تهران است؛ از این رو انعکاس ظرفیت‌ها و داشته‌های گردشگری پایتخت نقش موثری در برداشت اولیه گردشگران خواهد داشت.

وی با بیان اینکه تمرکز بر موضوع گردشگری شهری تهران توسط شهرداری، اقدام مناسبی ارزیابی می‌گردد؛ اظهار کرد: بزرگ‌ترین دستاورد مورد انتظار این امر، تهیه وابلاغ پیوست گردشگری برای طرح‌ها و پروژه‌های عمرانی و زیرساختی شهرداری خواهد بود.

تیموری همچنین تاکید کرد: نظر به اینکه منابع قانونی، متولی اصلی حوزه گردشگری را وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اعلام کرده است؛ لذا لازم است اساسنامه ساختار و شرح وظایف سازمان گردشگری شهرداری با همکاری معاونت گردشگری وزارت و در تعامل مستقیم با این حوزه تنظیم شود تا از هر گونه موازی‌کاری و اتلاف منابع و انرژی  جلوگیری شود.

معاون گردشگری با اشاره به اینکه شهر تهران 8 میلیون جمعیت ثابت و 12 میلیون جمعیت شناور دارد؛ گفت: پایتخت ایران با دارا بودن جمعیتی معادل کل جمعیت بسیاری از کشورها، ظرفیت قابل‌توجهی جهت شکوفایی گردشگری داخلی و خارجی داراست که سازمان گردشگری شهرداری می‌تواند در کنار وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، سبب شکوفایی بستر مساعد موجود شود.

تیموری با بیان اینکه بررسی کشورهای پیشرو در صنعت گردشگری نشان از آگاهی، فعالیت و مشارکت حداکثری شهرداری‌ها دارد؛ اظهار کرد: ورود رسمی شهرداری تهران به موضوع صنعت گردشگری با راه‌اندازی سازمان گردشگری، می‌تواند چشم‌اندازی روشن پیش روی توسعه گردشگری شهری بگشاید؛ به گونه‌ای که با موففیت این الگو و اجرای آن در سایر شهرهای کشور بتوان ساختاری قوی در گردشگری شهری ایجاد نمود.

 
کد خبر 245372

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =