چمدان: محمدهادی قانع درباره علت حادثه آتش سوزی هتل نیمه کاره آسمان شهر شیراز گفت: کارشناسان بر این مسئله که برشکاری دلیل آتش سوزی هتل آسمان بوده اطمینان دارند اما اینکه این رخداد عمدی یا غیر عمدی صورت گرفته، توسط کارشناسان دادگستری در حال بررسی است.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز در بیان گزارشی از تلاش‌ها برای خاموش‌کردن آتش در هتل در حال ساخت آسمان گفت:‌ حوالی ساعت ۱۱ صبح ۱۲ مرداد ۹۸ گزارش آتش سوزی هتل آسمان در سامانه ۱۲۵ آتش نشانی شیراز ثبت شد.

قانع ادامه داد: اولین گروه در کمتر از دو دقیقه به محل این حادثه اعزام و در دقایق اولیه ۳۰ نفر از افرادی که در طبقات این هتل گیر افتاده بودند نجات داده شدند و بعد از آن عملیات خنک سازی انجام شد و به گفته اساتید دانشگاه و متخصصین سازمان نظام مهندسی ،ستون‌های اصلی این سازه به دلیل خنک سازی مداومی که انجام شده مقاومت خود را از دست نداده اند.

او با بیان اینکه گزارش علت ایجاد این حادثه را ۱۲ نفر از کارشناسان آتش نشانی شیراز انجام داده اند، گفت: انجام برشکاری در طبقات بالایی و سقوط گدازه‌های آن به طبقات منفی که در آن محل نیز بیش از  دو هزار و ۵۰۰ تشک دپو شده بود علت این آتش سوزی از سوی کارشناسان آتش نشانی شیراز اعلام شده است.
او تصریح کرد: احتمالا به دلیل بروز حریق در طبقات منفی هتل آسمان از زمان بروز این حادثه حدود ۳۰ تا ۴۰ دقیقه گذشته بوده تا کسانی که در محل حاضر بودند متوجه و آتش نشانی را خبر کرده اند.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز اظهار داشت: کاربری هتل آسمان در خیابان کم عرض مساله‌ای است که تحقیقات درباره آن به مشاور طرح واگذار شده که در آینده در خصوص آن تصمیم‌گیری خواهد شد.

[related-post id="241007"]

[related-post id="238692"]

او همچنین با اشاره به رخداد آتش‌سوزی سینما بهمن (مترو سابق) شیراز در نزدیکی هتل آسمان گفت:‌ کارشناسان دادگستری همچنین بررسی عمدی یا غیرعمدی بودن این حریق را نیز در دستور کار دارند.

به گزارش چمدان، سینما بهمن شیراز که قدیمی‌ترها آن را به نام سینما مترو می‌شناختند پس از حادثه آتش‌سوزی نهم خردادماه، به طور کامل تخریب و آوار آن نیز غروب جمعه ۱۱ مردادماه جاری از محل تخلیه شد.

هتل پرحاشیه آسمان شیراز که حریم بافت تاریخی این شهر را شکسته است در روز 12 مرداد دچار آتش سوزی گسترده در طبقات منفی شد و این بنا را در خطر ریزش قرار داد. پس از پایان آتش سوزی اعلام شد که به ستون‌های این سازه آسیبی وارد نشده است.
کد خبر 244323

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =