چمدان: مدیر روابط عمومی و سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان گفت: ساعت ۱۳ و ۱۰ دقیقه 18 شهریور در تماس مردمی با سامانه ۱۲۵ سازمان آتش نشانی، گزارش حبس شدن دو مرد در زیرآوار ناشی از ریزش سقف یک خانه قدیمی در کوچه ۳۵ خیابان چهارباغ پایین اعلام شد.

فرهاد کاوه آهنگران افزود: تیم امداد و نجات ایستگاه شماره ۶ آتش نشانی به محل اعزام شدند و با ابزار ویژه عملیات نجات، دو مرد گرفتار در زیر آوار را که دچار کوفتگی و شکستگی اعضای بدن شده بودند، زنده خارج کردند.

وی با اشاره به اینکه دلیل بروز این حادثه در دست بررسی است، خاطرنشان کرد: مصدومان این حادثه به تکنسین‌های اورژانس حاضر در محل تحویل داده شدند.

ایرنا نوشت: این خانه تاریخی که متعلق به میراث فرهنگی است هیچ ساکنی نداشته و مسئولان اداره میراث فرهنگی نیز پاسخگوی تلفن‌ خود برای پاسخ به پرسش‌های مربوط به این حادثه نیستند.

این دومین واقعه ریزش سقف در منطقه چهارباغ پایین اصفهان در ۲ روز گذشته است. ۱۵ شهریور نیز ریزش قسمتی از سقف یک مغازه کفش‌فروشی در خیابان چهارباغ پایین موجب مصدومیت چهار نفر شد.

محدوده میان میدان امام حسین (ع) یا همان دروازه دولت یعنی محل قرارگیری بلدیه قدیم و ساختمان شهرداری اصفهان در زمان کنونی تا میدان شهدای شهر اصفهان را چهارباغ پایین می‌نامند. حدود۵۰۰ خانه تاریخی در منطقه ۳ شهر اصفهان قرار دارد.

* عکس آرشیوی است و ارتباطی با خانه تخریب شده ندارد
کد خبر 243761

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =