چمدان: روزهای اخیر میدان نقش جهان اصفهان تبدیل به پارکینگ عمومی برای خودروها شده است.

شب‌ها صدها خودرو وارد این محوطه ثبت جهانی می‌شوند و پارک می‌کنند. این در حالی است که سالهاست ورود خودروها به میدان نقش جهان جز در مواقع خیلی خاص ممنوع است‌.

مدتی پیش نیز حضور علی اصغر مونسان و بعد از آن یکی مهمانان خارجی کشور با خودرو در میدان نقش جهان جنجال آفرین شده بود. با این وجود مشخص نیست در روزهای اخیر چه نهادی اجازه ورود خودروها به میدان تاریخی نقش جهان را داده است‌‌.

میراث اصفهان در سال‌های اخیر با ضعف مطلق اداره کل میراث فرهنگی این استان با پرونده‌ها و تخریب‌های عجیبی روبرو است. از خانه نائل تا گذر آقا نجفی و از میدان نقش جهان و مسجد امام تا محوطه تاریخی چهارباغ و ... مدیران میراث فرهنگی این استان تنها تماشاچی اتفاقات هستند و خبری از برخورد با تخریب‌ها و تعرض‌ها به میراث فرهنگی اصفهان نیست.

گفتنی است که میدان تاریخی نقش جهان اصفهان به همراه آثار اطراف آن در فهرست آثار یونسکو ثبت جهانی شده و شرایط ویژه‌ای برای حفظ و نگهداری دارند.

میدان نقش جهان پارکینگ عمومی شد

میدان نقش جهان پارکینگ عمومی شد

میدان نقش جهان پارکینگ عمومی شد

میدان نقش جهان پارکینگ عمومی شد

میدان نقش جهان پارکینگ عمومی شد
کد خبر 243331

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • Arash ۱۳:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۰
    فساد در برخی شهرستان ها اینقدر عادی شده که مبارزه با فساد غیرعادی تلقی میشه..شرم زر مسولان شهری اصفهان و استانداری و‌میراث فرهنگی و البته مردم بی فرهنگی که ماشینشان لراشون حکم موبایلشون رو‌داره