واکنش دو نماینده مجلس به حضور مدیران کیش در میراث فرهنگی و نزدیکی مونسان به رئیس جمهور

چمدان: سید ناصر موسوی لارگانی نماینده فلاورجان در مجلس شورای اسلامی در حمایت با علی اصغر مونسان وزیر پیشنهادی میراث فرهنگی و گردشگری گفت: وزارت میراث فرهنگی به همت مجلس تاسیس شده است بنابراین لازم است در ابتدای راه یک شخصیت کاربلد و آشنا به وظایف سازمان و همسو با دولت در راس کار قرار گیرد.

وی با بیان اینکه تحرک در ثبت میراث فرهنگی، مشارکت بخش خصوصی، استفاده از ظرفیت دیگر دستگاه‌ها برای مرمت آثار از دستاوردهای مونسان در سازمان میراث فرهنگی است گفت: توسعه زیرساخت، جلب سرمایه گذاری، ساخت هتل، لغو روادید، رشد 50 درصدی گردشگری و دیپلماسی فرهنگی نیز از دیگر نکات مثبت کارنامه علی اصغر مونسان است.

این نماینده مجلس گفت: مونسان با جناح‌های مختلف سیاسی همکاری داشته اما وارد بازی سیاسی نشده است و نزدیکی او به رئیس جمهور نه تنها نکته منفی قلمداد نمی‌شود بلکه می‌تواند تاثیرگذار باشد.

وی افزود: سازمان گردشگری ایران را جزء 10 کشور اول دارای پتانسیل گردشگری خوانده است. مونسان در امور گردشگری به برخی محدودیت‌ها و شئونات اسلامی واقف بوده است.

موسوی لاریگانی گفت: 600 میلیون دلار صادرات صنایع دستی داشتیم که رشد قابل توجهی داشته است. در داخل هم افزایش فروش داشتیم و این به خاطر طرح تجاری‌سازی صنایع دستی مونسان بوده است.

اظهارات موسوی لاریگانی در این جلسه را در زیر بشنوید:

[audio mp3="https://www.chamedanmag.com/oldwp/2019/09/chamedan-08.mp3"][/audio]

مهرداد بائوج لاهوتی نماینده لنگرود در مجلس شورای اسلامی نیز در موافقت با مونسان برای وزارت میراث فرهنگی و گردشگری گفت: مخالفان از کمبود نیرو صحبت کردند در حالی که خود مونسان هم از بحث نیرو گله دارد.

او ادامه داد: سال گذشته تنها  600 میلیارد تومان کل اعتبار سازمان میراث فرهنگی بوده که نمی دانیم تخصیص پیدا کرده است یا خیر. این در حالی است که مبلغ قابل توجهی صادرات صنایع دستی داشتیم و جزء 10 کشور برتر هستیم.

مهرداد بائوج لاهوتی اضافه کرد: دغدغه تبدیل سازمان میراث فرهنگی به وزارتخانه برای ما گام اول بود و دعدغه این بود که در این تبدیل با چه کسی شرح وظایف را تعیین کنیم. بنابراین بهتر است ما شرح وظایف را به یک آدم با تجربه بدهیم.

این نماینده مجلس افزود: گفتند تراز مثبت گردشگری ناشی از نوسانات ارزی بوده اما شرایط سیاسی هم مشکلاتی به وجود آورده است. 40 درصد در  4 ماهه نخست امسال افزایش گردشگر داشته‌ام که برخی می‌گویند اینها که از کشورهای همسایه می‌آیند. باید گفت این هم افتخار است. روادید را برای دو کشور چین و عمان هم حذف کرده‌ایم و با تشکیل وزارت میراث فرهنگی و گردشگری این راه باید باز هم ادامه پیدا کند تا بتوانیم شرایط را برای گردشگری تسهیل کنیم.

وی با اشاره به سفرهای استانی مونسان گفت: ایشان به همه استان‌ها سفر کرده و مشکلات را حل می‌کنند. ضمن اینکه در دوره مونسان 28 هتل چهار و پنج ستاره راه اندازی شده است.

نماینده مردم لنگرود در مجلس در واکنش به برخی که مدیران مونسان را مدیران کیشی می‌دانند گفت: این انتقاد هم نادرست است؛ تعهد، تخصص، تجربه و کارنامه خوب منسان و مدیرانش در کیش و سازمان میراث فرهنگی قابل دفاع است.

اظهارات مهرداد بائوج لاهوتی در این جلسه را در زیر بشنوید:

[audio mp3="https://www.chamedanmag.com/oldwp/2019/09/chamedan-04.mp3"][/audio]

[related-post id="243010"]

[related-post id="243025"]

[related-post id="243011"]

[related-post id="243021"]

 
کد خبر 243037

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =