سالک: مونسان رانت‌ها و حاشیه‌ها را کم کرد | 129 هزار شغل در گردشگری ایجاد شده است


چمدان:‌ احمد سالک در موافقت با وزیر پیشنهادی وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: رهبر معظم انقلاب پیرامون موضوع گردشگری فرموده‌اند من تصورم این است که اگر مسئولین کشور بتوانند از مسئله گردشگری به شکل درست و با تبلیغات صحیح و جهت‌گیری صحیح استفاده کنند، درآمد آن کشور را بی‌نیاز می‌کند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ماده 100 برنامه 5 ساله ششم توسعه توجه جدی به موضوع گردشگری دارد، اظهار کرد: فعالیت مونسان در دو سال گذشته با مدیریت قوی همراه بوده و توجه جدی به برنامه ششم توسعه داشته است.


وی با اشاره به اینکه میراث فرهنگی و صنایع دستی دارای راهبرد اقتصادی است و همچنین کاربرد فرهنگی دارد، گفت: خوشبختانه وزیر پیشنهادی در هر دو مقوله برنامه‌های مختلفی را به قوه مقننه ارائه کرده است؛ این مهم در حالی است که در دل برنامه‌های اقتصادی و فرهنگی، نوعی آموزش نیز به گردشگران داده می‌شود زیرا این افراد با اذهانی نادرست وارد کشور می‌شوند اما پس از خروج سفیران ایران و انقلاب اسلامی در دنیا به شمار می‌آیند.


نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزارتخانه مذکور، حافظ میراث فرهنگی و کهن ایران و انقلاب اسلامی است، افزود: همان‌گونه که رهبر انقلاب فرمودند بخش اقتصادی درآمد گردشگری در کشور چند برابر فروش نفت خام محسوب می‌شود که امری با اهمیت است.


سالک گفت: 129 هزار و 99 شغل در حوزه گردشگری ایجاد شده، 613 میلیارد ارزآوری برای کشور از صادرات بیش از یک صد هزار تن صنایع دستی حاصل شده است.


این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه گردشگری گنج پنهان و توسعه پایدار کشور محسوب می‌شود زیرا ایران جزو 10 کشور توریستی جهان و 5 کشور تاریخی دنیا به شمار می‌رود، اظهار کرد: باید یادآور شد سازمان میراث فرهنگی در حوزه فناوری اطلاعات در 3 ماهه سال 98 از رتبه 54 در سال 96 به رتبه 20 ارتقاء یافته که نشان‌دهنده فعالیت وزیر پیشنهادی است.


وی با اشاره به اینکه سابقه تاریخی سرزمین‌مان بیش از 11 هزار سال مدنیت است که امری مهم محسوب می‌شود، افزود: بیش از یک میلیون اثر تاریخی در کشور وجود دارد که 34 هزار از این امر در قالب اثر ثبتی و به صورت ملی و 24 هزار اثر به صورت جهانی ثبت و مطرح شده است. همچنین دو هزار و 815 اثر ملی نیز شناسایی و به ثبت رسیده است.


نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه میراث فرهنگی دارای جنبه اقتصاد مقاومتی است و بر این اساس تاکنون حرکت کرده است، گفت: مونسان حاشیه‌ها و رانت‌ها را طی مدت مدیریتش کم کرده و البته سبب افزایش اشتغالزایی نیز شده است.


سالک با اشاره به گزارش معاونت نظارت قوه مقننه در خصوص سازمان میراث فرهنگی تصریح کرد: بر اساس این گزارش 56 درصد اقدامات وزیر پیشنهادی با برنامه‌های رهبری و اسناد بالادستی، 32 درصد برنامه‌ها با سیاست‌های ابلاغی دولت و برنامه ششم همسو بوده که امری مهم محسوب می‌شود.


نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: همچنین باید یادآور شد در حوزه سرمایه‌گذاری نیز اقدامات خوبی صورت گرفته که اجرای 209 پروژه و بهره‌برداری از 1425 واحد بوم‌گردی و موافقت با صدور 4 هزار و 575 طرح سرمایه‌گذاری با رقم صد هزار میلیارد از دیگر اقداماتی است که در دوران مدیریت وزیر پیشنهادی انجام شده است.


اظهارات سالک را در زیر بشنوید:


[audio mp3="https://www.chamedanmag.com/oldwp/2019/09/chamedan-07.mp3"][/audio]کد خبر 243010

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =