نوروزی: مونسان چه اقدامی برای تسهیلات ارزان قیمت گردشگران انجام داده است؟ | سند راهبردی گردشگری چه شد

چمدان: حجت‌السلام حسن نوروزی نماینده رباط کریم در مخالفت با علی اصغر مونسان وزیر پیشنهادی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: ایران با داشتن 15 کشور همسایه در شرایطی قرار گرفته که دولت‌های بسیاری به دنبال ارتباط دوستی و گردشگری با ما هستند لذا با تقویت حوزه میراث فرهنگی می‌توانیم این صنعت را ارتقاء دهیم.

نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: یکی از راه‌های مقابله با تحریم و اقتصاد مقاومتی تقویت صنعت توریسم در حوزه‌های گوناگون است، همچنین تقویت این صنعت به مقابله با اقدامات آمریکا کمک می‌کند بنابراین به تبلیغات مناسب و ایجاد خدمات شهری، حل مشکلات داد و ستد ارزی و حل اینترنت پرسرعت برای کمک به گردشگران نیاز است.


وی در ادامه به طرح سوالاتی از آقای مونسان پرداخت و افزود: براساس اسناد بالادستی چه اقدام عملی در اجرای بند 2 ماده 98 قانون برنامه ششم مبنی بر مستثنی بودن سند گردشگری از نظام صنفی انجام داده‌اید، همچنین درباره تهیه سند راهبردی گردشگری توضیح دهید.


نوروزی ادامه داد: جهت تهیه طرح‌های توسعه ملی و تصویب آئین نامه‌های داخلی و واگذاری تسهیلات ارزان قیمت به گردشگران چه اقدامی صورت دادید و چرا نسبت به ساماندهی جنگل‌های شمال، شمالغرب و منطقه زاگرس با هدف توسعه گردشگری نپرداختید.


این نماینده مردم در مجلس دهم یادآور شد: جهت مدیریت یکپارچه صنایع دستی، گردشگری و میراث فرهنگی و اجرای قانون حمایت از استادکاران و هنرمندان توضیح دهید و بگویید تاکنون از خیران ایرانی و غیرایرانی مسلمان برای جذب سرمایه استفاده کرده‌اید یا خیر.


وی افزود: آیا برنامه‌ریزی برای آمایش سرزمین انجام گرفته و آیا در حوزه انتخاب مدیران سازمان از ظرفیت ایثارگران استفاده کرده‌اید.


سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس ادامه داد: آیا شما برای وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به قانون ایثارگران و استفاده از ظرفیت فرزندان آنها اهتمام دارید؟ همچنین توضیح دهید در 2 سال گذشته چند منطقه نمونه گردشگری ایجاد کردید و آیا نسبت به تهیه سند جامع گردشگری گامی برداشته شده است؟


اظهارات حجت الاسلام حسن نوروزی را در زیر بشنوید:


[audio mp3="https://www.chamedanmag.com/oldwp/2019/09/chamedan-06.mp3"][/audio]
کد خبر 243007

برچسب‌ها