پلمپ 29 باغ رستوران و سفره‌خانه در شیراز و روستای گردشگری قلات | دادگستری: با تورهای غیرمجاز گردشگری و اعمال خلاف اخلاق برخورد می‌شود

چمدان: بنری با این مضمون که با توجه به شکایات و گزارش‌های مردمی و اهالی محل کلیه باغ رستوران‌ها، کافی شاپ‌ها و سفره خانه‌های سنتی روستای گردشگری قلات به دلیل ایجاد مزاحمت، اعمال خلاف اخلاق و ارتکاب جرم به دستور مقام قضایی تا اطلاع ثانوی پلمپ (پلمب) شد در ورودی روستای قلات نصب شده است.

رئیس کل دادگستری استان فارس هم  از پلمب ۲۹ باغ مجالس و سفره‌خانه متخلف در شیراز طی یک هفته اخیر خبر داد و بر لزوم اهمیت سالم‌سازی محیط‌های اجتماعی و فرهنگی جامعه و برخورد با مظاهر علنی فساد تاکید کرد.

حجت الاسلام سید کاظم موسوی در این زمینه گفت: در راستای اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی، برخورد با اماکن صنفی متخلف به خصوص باغات مجالس و سفره‌خانه‌ها و تورهای گردشگری غیرمجاز در دستور کار قرار گرفت و از فعالیت ۲۹ مکان و واحد صنفی متخلف جلوگیری به عمل آمد.

رئیس کل دادگستری استان فارس با بیان اینکه برخورد با ناهنجاری‌های اجتماعی را بدون اغماض و با قاطعیت پیگیری می‌کنیم گفت: در راستای مقررات مربوطه ضمن تشدید نظارت‌های صنفی، مصادره املاک، باغات و اماکن متخلف در دستور کار قضایی قرار گرفته است.

حجت الاسلام موسوی مسئله سلامت اخلاقی جامعه و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و مقابله با هجمه‌های فرهنگی دشمنان را مستلزم همکاری همه دستگاه‌ها به خصوص دستگاه‌های فرهنگی استان خواند و گفت: برخورد با قانون شکنی‌ها و هنجارشکنی‌ها همواره وجود داشته است اما نقش دستگاه قضایی در دوران تحول قضایی در همه حوزه‌ها پررنگ‌تر خواهد بود.

[related-post id="219910"]

بر اساس گزارش ایرنا، حیدر آسیابی دادستان عمومی و انقلاب شیراز نیز از تعطیلی و پلمب تعدادی رستوان و باغ، کافی شاپ و سفره خانه سنتی در کوچه ۱۶ دکتر حسابی شیراز خبر داد و گفت: این واحدهای صنفی به دلیل ایجاد مزاحمت، اعمال خلاف اخلاق و ارتکاب جرم و با توجه به شکایت‌های مردمی و اهالی محل تا اطلاع ثانوی تعطیل شده و پرونده تخلفات این واحدها در دادسرای ناحیه دو شیراز رسیدگی می‌شود.

روستای تاریخی و گردشگری قلات در نزدیکی شیراز واقع شده است. هر چند بی‌توجهی میراث فرهنگی و مدیران استانی و محلی بناهای تاریخی «قلات» را به مرز نابودی کشانده‌اند اما این روستا پس از بارش‌های بهاری پر آب شده و گردشگران بسیاری را به طبیعت زیبای خود کشانده است.

بالای کوه قلات آثار خرابه‌های قلعه‌ای وجود دارد که به نام قزل ارسلان مشهور است و اهالی روستا معتقدند که قلعه متعلق به اتابکان فارس بوده است. سعدی درباره این قلعه گفته است: قزل ارسلان قلعه‌ای سخت داشت  ؛ که گردن به الوند بر می‌فراشت …

این روستا دارای سه آبشار است که دسترسی به دو مورد از آنها راحت است به طوری که آبشار کوچکتر در نزدیکی بافت قدیم روستا قرار گرفته است. در اطراف رودخانه‌های این روستا نیز گل‌های وحشی و گیاهان دارویی بومادران، ختمی، آویشن، پونه و مرزه، رنگ و بوی متفاوتی به این منطقه بخشیده و عامل جذب گردشگران شده است.
کد خبر 242725

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =