چمدان: همایش دستاوردهای دولت در توسعه زیرساخت‌های روستایی دوشنبه ۴ شهریورماه با حضور رییس جمهور در سالن اجلاس سران برگزار شد. پوشش سنتی مهمانان این همایش از اقوام مختلف قابل توجه بود.

برخی رسانه‌های اصولگرا پوشش محلی زنان حاضر در مراسم را مود انتقاد قرار داده و آن را رونمایی از زنان بی‌حجاب دانسته‌اند.

روزنامه کیهان نیز با تاکید بر اینکه بانوان بدپوشش در مراسم رسمی سخنرانی رئیس‌جمهور چه می‌کنند نوشت: مشخص نیست این نوع پوشش‌های غیر متعارف مربوط به زنان روستایی کدام مناطق است که تا کنون در مراسمات بومی و مرتبط با روستائیان دیده نشده است. آیا با فرض اینکه این زنان روستایی هم باشند، باید به صرف روستایی بودن با هر پوشش و وضعیتی در یک مراسم رسمی تحت عنوان دستاوردهای روستائیان حضور پیدا کنند؟!

تصاویر پوشش این زنان را می‌توانید با کلیک روی اینجا یا از روی لینک زیر ببینید.

[related-post id="241844"]

انتقادات شدید به پوشش محلی زنان در این مراسم موجب شد روابط عمومی ریاست جمهوری اطلاعیه‌ای در این زمینه صادر کند. در این اطلاعیه آمده است: انتخاب و دعوت میهمانان همایش یاد شده، از سوی نهادهای صنفی و محلی مرتبط با موضوع برنامه انجام شده و دفتر و نهاد ریاست جمهوری در این مرحله نقشی نداشته است. در عین حال برگزارکنندگان همایش پیش و در حین اجلاس، به میهمانان همایش، در خصوص رعایت شئونات اسلامی و فرهنگی در حوزه پوشش تذکر داده بودند.

روابط عمومی نهاد ریاست جمهوری همچنین با تاکید بر اینکه بیش از هزار نفر از روستائیان عزیز از سراسر کشور به این مراسم دعوت شده بودند که با پوشش‌های متنوع و گوناگون متناسب با فرهنگ خود در سالن همایش حضور داشتند، افزوده است: بخشی از میهمانان برنامه از جامعه محترم اقلیت‌های مذهبی کشور بودند و با تن‌پوش سنتی و محلی خود در مراسم حاضر شده بودند که قبل از آغاز برنامه به طبقه دوم سالن راهنمایی شدند.

در این اطلاعیه همچنین آمده است: با وجود همه این موارد، ضمن تقدیر از حساسیت دلسوزان نسبت به رعایت کامل موازین شرعی و فرهنگی و بویژه حجاب اسلامی، مساله بوجود آمده قابل اغماض نبوده و دستور پیگیری و برخورد با خاطیان صادر شده است.
کد خبر 241939

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =