جزئیات نخستین تور دریایی بوشهر به قطر | هزینه سفر دریایی به قطر و مدت زمان رسیدن به مقصد

چمدان: سیاوش ارجمندزاده با اشاره به حرکت نخستین کشتی باری - مسافری بوشهر - قطر در هفته جاری گفت: نخستین خط کشتیرانی مداوم ایران با قطر در هفته جاری راه‌اندازی شده و به صورت مستمر قرار است هفته‌ای یک بار بوشهر را به مقصد دوحه قطر ترک کند.

وی افزود: این کشتی می‌تواند بار و مسافر را به صورت همزمان جابه‌ جا کند. به دلیل آنکه قرار بود در ابتدا برای نخستین سفر تنها بار به قطر بفرستیم اما تصمیم عوض شد و به همین دلیل وقفه‌ای در حرکت ایجاد شد.

سیاوش ارجمندزاده در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که چرا با وجود اعلام تاریخ امروز دوم شهریورماه برای حرکت این کشتی به سمت دوحه این اتفاق نیافتاده است؟ به ایسنا گفت: مشکلاتی برای سوخت این کشتی به وجود آمد و در درجه دوم می‌خواستیم مسافر و بار را هم به صورت همزمان جابه‌جا کنیم بنابراین هماهنگی‌های آن انجام شد. ضمن اینکه قرار بود آژانس‌های مسافرتی و تورهای گردشگری این کار را انجام دهند و نسبت به فروش آن اقدام کنند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با بیان این‌که هنوز هیچ بلیتی از کشتی قطر - بوشهر فروخته نشده است، اظهار کرد: براساس هماهنگی‌های صورت گرفته، مقرر شد سفر کشتی بوشهر - قطر به صورت رفت و برگشت و تور چهار تا پنج روزه بین ۲۰۰ تا ۵۰۰ دلار باشد که بسته به نوع هتل و کلاس سفر متفاوت است.

وی اضافه کرد: فاصله بوشهر تا قطر ۲۰۰ مایل بوده و این سفر بسته به سرعت کشتی و شرایط جوی بین ۱۲ تا ۲۰ ساعت طول می‌کشد.

[related-post id="231529"]

[related-post id="194282"]
کد خبر 241663

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =