سرنوشت عجیب نقاشی‌های «باب راس» مشهور | موزه‌ای که تسلیم هواداران نقاش مشهور شد

چمدان: رابرت نورمن راس (Bob Ross) نقاش آمریکایی که بیشتر به عنوان سازنده و مجری برنامه لذت نقاشی مشهور شده بود در سال 1995 از دنیا رفت. برنامه لذت نقاشی بیش از ۱۰ سال از شبکه پی‌بی‌اس در ایالات متحده و کانادا پخش شد و پس از آن تلویزیون سایر کشورها به بازپخش آن پرداخت.

حالا سال‌ها پس از مرگ این نقاش مشهور، گروهی از گزارشگران روزنامه نیویورک تایمز تصمیم گرفتند آثار نقاش معروف آمریکایی را که در کوتاه‌ترین زمان ممکن تابلوهایی با رنگ و روغن را خلق می کرد را مکان‌یابی کنند. این گزارشگران در نهایت به انباری بزرگ در شهر «هرندن» ویرجینیا رسیدند که آثار راس در آنجا انبار شده بود.

«جوان کووالسکی» رئیس شرکت باب راس می‌گوید: اگرچه این شرکت بسیاری از آثار راس را که در حدود هزار و ۱۶۵ اثر است در اختیار دارد اما از سرمایه کافی برای نگهداری این آثار برخوردار نیست.

گزارشگران نیویورک تایمز با تهیه ویدئویی نشان دادند که آثار نقاشی راس در انباری در ویرجینیا روی هم انباشته شده است بدون آنکه سیستم کنترل کیفیت هوا در این مکان فعال باشد.

بر اساس گزارش ایرنا، موزه هنر آمریکایی «اسمیتسونین» در واشنگتن پس از دریافت نامه‌های متعدد از طرف هواداران راس، تعدادی از نقاشی‌های او را برای مجموعه خود تصاحب کرد. این موزه همچنین سه‌ پایه مورد استفاده راس در برنامه تلویزیونی «لذت نقاشی» و دو دفترچه حاوی دست‌نوشته‌های او را به مجموعه خود اضافه کرد.
کد خبر 241605

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =