چمدان: پیروز حناچی با بیان اینکه لاله‌زار از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخورد است و نظرات شهرداری درباره این محور هم تا حدی تغییر کرده است گفت: در حال حاضر نمی‌خواهیم ماهیت صنفی لاله‌زار را عوض کنیم؛ لاله‌زار ظرفیتی بیشتر از خیابان استقلال استانبول که یکی از ۱۰ جاذبه گردشگری این شهر است، دارد اما سرشار از اغتشاش در جداره‌ها، توسط موتورسوارها و ... است.

وی با تاکید بر اینکه باید راسته اصلی لاله‌زار را بهسازی کنیم گفت: این اتفاق هم اکنون نیز در جریان است و مشاهده می شود که محیط لاله‌زار نسبت به یک دهه پیش از این، بسیار نرم‌افزاری‌تر شده است. باید به‌جز کسبه، عناصر با ارزش محور لاله‌زار را نیز تقویت و حفظ کنیم.

شهردار تهران خاطرنشان کرد: انجام این کار بدون کمک اصناف ممکن نیست. قدم بعد از لاله‌زار می‌تواند میدان امام‌خمینی (ره) و پس از آن میدان بهارستان و تبدیل بخشی از آن‌ها به پیاده راه باشد.

وی ادامه داد: پدیده تبدیل محورها به پیاده‌راه در دنیا هم یک پدیده نسبتاً جدید محسوب می‌شود، کمااین‌که این رویکرد قبل از ۴ دهه پیش چندان وجود نداشت اگر این‌کار را به گونه‌ای انجام دهیم که ذی‌نفعان متضرر نشوند به نتایج فوق‌العاده‌ای می‌رسیم.

حناچی افزود: در محور ١۵ خرداد هم قطعا هیچ کدام از کسبه راضی نیستند این محور از حالت پیاده‌راه خارج شود. به طور قطع اگر لاله‌زار پیاده‌راه شود مشتریانی که مخاطب اصناف موجود هستند نیز بیشتر می‌شوند و حتی کاربری‌های جدیدی شکل می گیرد.

شهردار تهران با تاکید بر این‌که باید شهر را از زمختی در بیاوریم ادامه داد: چرا با کوتاه‌ترین تعطیلات می‌بینیم که مردم تهران با سرعت از شهرشان به سمت شمال کشور سفر می‌کنند؟ این یعنی شهروندان در پایتخت آرامش کافی ندارند؛ باید آرامش را به تهران بازگردانیم.

[related-post id="199474"]

[related-post id="10627"]

[related-post id="196308"]

[related-post id="219400"]

[related-post id="232585"]
کد خبر 241523

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =