کمپین داوطلبان میراث جهانی یونسکو به باغ پهلوانپور رسیدچمدان: الهام جلوداری گفت: برای دومین بار کمپین داوطلبان میراث جهانی یونسکو از هشت کشور مختلف از جمله روسیه، ایتالیا، فرانسه، مجارستان، اسپانیا، بلژیک و عمان در سایت میراث جهانی باغ پهلوانپور مهریز برگزار شد.


او افزود: داوطلبان ایرانی نیز از استان‌های مختلف کشور به همراه انجمن‌ها و تشکل‌های مردم نهاد استان یزد به منظور انجام فعالیت‌های داوطلبانه به سایت باغ پهلوانپور مهریز آمدند.


مدیر پایگاه باغ جهانی پهلوانپور مهریز ادامه داد: مرمت آسیاب کنار باغ جهانی پهلوانپور، مبارزه با آفات و علف‌های هرز این باغ، لایروبی قنات حسن آباد و پاکسازی محوطه اطراف باغ و قنات و همچنین سخنرانی و نشست‌های نیمه تخصصی پیرامون میراث آب از جمله برنامه‌های داوطلبان میراث جهانی یونسکو در مهریز بود.


او افزود:کارگاه آموزشی برای کودکان، کارگاه چینه و اجرای دیوار چینه‌ای در اطراف باغ پهلوانپور و بازدید از روستای هنزا و آشنایی باصنایع دستی و آموزش بافت گیوه از برنامه‌های دیگر این گروه داوطلبان بود.


جلوداری با اشاره به این‌که کمپین داوطلبان میراث جهانی یونسکو هم‌زمان در چند کشور اروپایی و آفریقایی ازجمله آلمان، ایتالیا، کامرون، زیمباوه و غیره در حال اجرا است، گفت: در کشور ایران، سایت باغ پهلوانپور پذیرای این گروه داوطلبان است.


داوطلبان حمایت از میراث جهانی یونسکو سال ۲۰۱۹ در ۵۷ سایت و در ۳۱ کشور مختلف دنیا به انجام فعالیت‌های داوطلبانه می‌پردازند که باغ پهلوانپور مهریز و قنات جهانی حسن‌آباد یکی از آن‌ها است.کد خبر 241385

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =