مرضیه برومند: عروسک‌های شهر موش‌ها از بین رفتند | «کپل» هم وضعیت خوبی در موزه سینما نداشت | آرزویم تاسیس موزه عروسک‌هاست

چمدان: مرضیه برومند کارگردان شهر موش‌ها در گفتگو تصویری با «دم خروس» درباره وضعیت عروسک‌های شهر موش‌ها گفت: آرزوی من تاسیس یک موزه عروسک است. عروسک‌های خاطره انگیزی از کارهای مختلف نمایشی و سینمای عروسکی وجود دارد که برخی از آنها از بین رفتند.

کارگردان شهر موش‌ها درباره سرانجام عروسک‌های شهر موش‌های 1 گفت: بعد از شهر موش‌های 1 همه عروسک‌ها را در جعبه قرار داده و به بنیاد فارابی تحویل دادیم. بعد از سال‌ها متوجه شدم که این عروسک‌ها را به شهرک سینمایی غزالی تحویل داده‌اند. یکی هم گفته است که در شهرک غزالی دست و پای این عروسک‌ها را دیده که وقتی شنیدم حسابی ناراحت شدم.

او درباره باقی ماندن یکی از عروسک‌ها گفت: از بین عروسک‌های شهر موش‌های 1 تنها یک عروسک بدل از کپل داشتیم که یکی از بچه‌ها آن را برداشته بود. سال‌ها پیش که موزه سینما از ما عروسک خواست همان عروسک کپل را تحویل موزه سینما دادیم.

برومند با اظهار ناراحتی درباره سرنوشت عروسک‌ها در موزه سینما ادامه داد: مدتی پیش که در حال پیش تولید شهر موش‌های 2 بودیم، جلسه‌ای در موزه سینما داشتم و منظره‌ای از عروسک‌ها دیدم که ناراحتم کرد. عروسک‌هایی که در موزه بودند، تکه و پاره شده بودند، کلاه قرمزی یک طرف بود ؛ خاله قورباغه چشمش در آمده بود و خرس گلنار نصف صورتش رفته بود. همان زمان عروسک‌ها را تحویل گرفتم و در کارگاه شهر موش‌ها آنها را تعمیر کردیم و دوباره تحویل دادیم.

او درباره تاسیس موزه عروسک گفت: می‌دانم که موزه سینما جایی برای نگه‌داری این عروسک‌ها ندارد و احتمالا دوباره همین وضعیت برای آنها پیش خواهد آمد. برای همین یکی از آرزوهایم تاسیس موزه عروسک‌هاست و برای این موزه تا جایی نیز پیش رفته‌ام.

ویدیو مصاحبه برومند با برنامه دم خروس را ببینید:

 

[related-post id="186217"]

[related-post id="220631"]

[related-post id="238450"]

[related-post id="191282"]

[related-post id="202679"]
کد خبر 239795

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =