چرا نمای بیرونی طبقات غیرمجاز هتل آرینا تخریب نشد؟ | فرماندار: بودجه نداریم ؛ امنیت منطقه هم باید تامین شود

چمدان: سیاوش شهریور فرماندار شهرستان شمیرانات با بیان این مطلب افزود: اکنون فقط نمای بیرونی طبقات غیرمجاز این هتل باقی مانده که تخریب آن نیازمند اعتبار بالا و اقدامات امنیتی است.

وی با اشاره به صحبت استاندار تهران مبنی بر نیاز به اعتبار ۲ میلیارد تومانی برای تخریب ۳ طبقه غیرمجاز هتل آرینا گفت: این مبلغ کف اعتبار مورد نیاز برای تخریب دیواره‌های هتل به شمار می‌آید و تا تأمین بودجه لازم نمی‌توانیم نما را خراب کنیم اما جای نگرانی نیست چون در واقع طبقات غیرمجاز قابل انتفاع نیستند و مالک هیچ اقدامی برای بازسازی نمی‌کند.

[caption id="attachment_239569" align="aligncenter" width="800"]هتل آرینا فرماندار شمیرانات: فقط نمای بیرونی طبقات غیرمجاز این هتل باقی مانده که تخریب آن نیازمند اعتبار بالا و اقدامات امنیتی است[/caption]

فرماندار شهرستان شمیرانات اضافه کرد: دیواره‌های هتل به صورت یکپارچه و در ارتفاع بالا ساخته شده‌اند که با ابزار آلات معمولی قابل تخریب نیستند؛ برای اتمام این عملیات تخریب باید بتوانیم قراردادی با پیمانکاران حرفه‌ای منعقد کنیم.

سیاوش شهریور به ایرنا گفت: انسداد جاده زردبند - فشم، تخلیه روستای امین آباد و تأمین امنیت منطقه از دیگر تمهیداتی است که باید برای اجرای عملیات تخریب دیواره و نمای طبقات غیرمجاز هتل آرینا اتخاذ شود.

مجوز هتل آرینا در ۱۰ طبقه صادر اما ۱۳ طبقه ساخته شد که پس از اخذ رأی قطعی تخریب از دیوان عدالت اداری از اواخر اردیبهشت سال جاری عملیات تخریب طبقات غیرمجاز آن آغاز شد.

[related-post id="224076"]

[related-post id="224351"]
کد خبر 239545

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =