چمدان: فارس نوشت: هجوم غیرقانونی و خودسرانه عده‌ای به اراضی پادگان نجات خدمه نیروی هوایی ارتش در محدوده قصر دریاسر منطقه محمودآباد استان مازنداران، منجر به درگیری با کارکنان و عوامل تامین حفاظت فیزیکی این پادگان شد. در این درگیری دو نفر کشته و چند نفر زخمی شدند.

این حمله در زمانی صورت گرفته که سربازان قصد داشتند محدوده باند فرودگاهی را فنس کشی کنند اما معارضان سنگ، چوب و زنجیر به سمت انها پرتاب کردند که در این میان تعدادی از سربازان و پرسنل نیروی هوایی ارتش مجروح شدند.

به گفته شاهدان، معارضان حتی به محدوده باند این فرودگاه حمله کردند و سربازان برای دفاع از خود اقدام به تیراندازی کردند و بر اثر آن دو نفر از مهاجمان کشته و تعداد دیگری هم زخمی شدند.

در این درگیری که تعدادی از اجیر شدگان و اراذل و اوباش نیز قصد سوء استفاده از موقعیت و تعرض دوباره به حریم پادگانی داشتند، با کمک عوامل نیروی انتظامی عده‌ای از آنها دستگیر و اجازه تعدی مجدد داده نشد.

بر اساس قانون باند پایگاه نجات خدمه نیروی هوایی ارتش دارای حریم 40 متری است اما در چند متری باند ساخت و ساز غیر مجاز انجام شده است و عملا این باند پرواز را بلا استفاده کرده است.

ایسنا نیز نوشت: در تعرض به حریم این پادگان و در ورود غیرقانونی به باند فرودگاه که با قصد خلع سلاح عوامل انتظامی پادگان نیروی هوایی بیشه کلاه محمود آباد انجام شد، دو نفر نیز کشته شدند. در این درگیری «تعدادی اجیر شده و اراذل و اوباش» نیز قصد سوء استفاده از موقعیت و تعرض دوباره به حریم پادگانی را داشتند که با کمک عوامل نیروی انتظامی عده‌ای از آنها دستگیر و اجازه تعدی مجدد داده نشد. موضوع به لحاظ قانونی توسط ارتش در دست بررسی است.

علی اسماعیلی نماینده مردم نور و محمودآباد چند پیش بر وجود فرودگاه آموزش خلبانی و وجود ساخت‌وسازهای غیرمجاز در پیرامون این خط هوایی استان مازندران اشاره کرده و گفته بود: با رونق این فرودگاه چندین شهرستان استان احیا می‌شود. با توجه به ساخت‌وسازهای غیرمجاز پیرامون فرودگاه باید پیگیری‌های لازم صورت گیرد و از ساخت و ساز‌های غیرمجاز جلوگیری شود و حتی ساختمان‌های مانع کار فرود هواپیماها نیز تخریب شوند.

تصاویری از مکان حادثه و مجروحین را در زیر ببینید:

 درگیری در محدوده پادگان نیروی هوایی - فرودگاه محمودآباد

 درگیری در محدوده پادگان نیروی هوایی - فرودگاه محمودآباد

 درگیری در محدوده پادگان نیروی هوایی - فرودگاه محمودآباد
کد خبر 239388

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =