ایرانگردی در سکانس پایانی؛ 10 روز سفر مونسان در یک ماه اخیر | آخرین رئیس میراث صندلی وزارت را هم می‌خواهد | پشت پرده‌‌ بی‌نتیجه

چمدان: علی اصغر مونسان رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور در طی 31 روز اخیر از تاریخ 17 تیر ماه تا 17 مرداد ماه حدود 10 روز را در سفرهای استانی بوده است. مونسان طی این 10 روز سفر خود که رسانه‌ای شده است به 7 استان کشور سفر کرده است.  این آمار براساس اخباری که روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی منتشر کرده بدست آمده است.

علی اصغر مونسان از ابتدای امسال سیاست متفاوتی در فعالیت‌های خود پیش گرفته است. او که بیش از یک سال است با خبرنگاران نشست خبری نداشته، تعداد سفرهای خود را از ابتدای امسال افزایش داده است. مونسان در نیمه نخست تعطیلات نوروزی امسال که برخی استان‌ها درگیر سیل بودند، در سفر غرب کشور حضور داشت اما در نیمه دوم تعطیلات حضوری در اخبار نداشت. مونسان در یک ماه اخیر که روزهای پایانی آن مصادف به تایید طرح وزارتخانه میراث فرهنگی و گردشگری شده حداقل 10 روز کاری خود را در سفر بوده است. او در روزی که طرح وزارتخانه میراث فرهنگی توسط شورای نگهبان تایید نیز در سفر بود با این وجود در اخبار منتشر شده از او همچنان واکنشی نسبت به تبدیل این سازمان به وزارتخانه وجود ندارد.  

[related-post id="238827"]

برنامه سفرهای رئیس سازمان میراث فرهنگی در یک ماه اخیر


مقصد تاریخ
 کهگیلویه و بویر احمد  17 تیر
 فارس  18 تیر
 قزوین  24-25 تیر
 خراسان رضوی  3 مرداد
 مازندران  7-8 مرداد
 گیلان  14 مرداد
 اردبیل  15 مرداد

معاونان سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در برخی از این سفرها علی اصغر مونسان را همراهی می‌کردند. براساس اخبار منتشر شده بخشی از فعالیت‌های مونسان در سفرهای اخیر افتتاح پروژه‌های مختلف مانند اقامتگاه‌های بوم‌گردی بوده است.

علی اصغر مونسان حالا آخرین رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور نام گرفته و آخرین فردی است که در سمت معاونت رئیس جمهوری مسئولیت این سه حوزه را برعهده دارد.

حالا با تایید طرح وزارتخانه شدن این سازمان باید شاهد انتخاب وزیر میراث فرهنگی و گردشگری باشیم. اظهار نظرهای نمایندگان مجلس نشان می‌دهد آنها از فعالیت‌های سازمان میراث فرهنگی و به طور کلی دولت در سه حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری رضایت ندارند اما علی اصغر مونسان با وجود اینکه تاکنون درباره وزارتخانه شدن این سازمان سکوت کرده به نظر می‌رسد نیم نگاهی به صندلی وزارت دارد. اتفاقی که احتمالا سفرهای استانی بیشتری تا زمان معرفی گزینه وزارتخانه توسط رئیس جمهور در برنامه کاری آخرین رئیس سازمان میراث فرهنگی خواهد گذاشت.

هر چند برخی گمانه زنی کرده‌اند که علی اصغر مونسان محتمل‌ترین گزینه برای این وزارتخانه خواهد بود اما باید دید حسن روحانی او را به عنوان وزیر پیشنهادی خود معرفی خواهد کرد یا خیر.

این فعل و انفعالات در حالی رخ خواهد داد که به روایت پروانه سلحشوری نماینده مجلس، دولت در پشت پرده تلاش بسیاری برای جلوگیری از به سرانجام رسیدن تبدیل سازمان میراث فرهنگی به وزارتخانه داشته است ؛ تلاشی که حالا بی‌نتیجه مانده و شاید در انتخاب رئیس جمهور نیز تاثیرگذار باشد.

[related-post id="238908"]
کد خبر 239315

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =