چمدان: طبق آمار ارائه شده از سوی گروه آمار و اطلاعات هوانوردی و فرودگاهی معاونت برنامه‎ریزی، نظارت و امور اقتصادی شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران در تیر ۹۸ با انجام این تعداد نشست و برخاست (۳۴ هزار و ۶۵) بیش از چهار میلیون مسافر و بالغ بر ۴۲ میلیون کیلوگرم بار جابه‌جا شده است.

مثل ماه‌های گذشته فرودگاه مهرآباد رتبه خود در جابجایی مسافر را حفظ کرده است و در تیر ۹۸ این فرودگاه با ۱۰ هزار و ۳۰۵ فروند بیشترین نشست و برخاست را به خود اختصاص داده و با جابه‎جایی بیش از یک میلیون و ۱۹۲ هزار مسافر پرترافیک‎ترین فرودگاه بوده است.

فرودگاه مشهد با ۶ هزار و ۲۳۱ فروند نشست و برخاست و اعزام و پذیرش حدود یک میلیون مسافر، دومین فرودگاه پرترافیک کشور و فرودگاه امام خمینی(ره) با ۳هزار و ۸۸۶ فروند نشست و برخاست و اعزام و پذیرش بیش از ۶۶۹ هزار مسافر در جایگاه سومین فرودگاه کشور قرار دارد.

در این بین فرودگاه امام خمینی (ره) با ارسال و پذیرش حدود ۱۳ میلیون کیلوگرم بار و مرسولات در رتبه نخست قرار دارد و پس از آن فرودگاه مشهد با ارسال و پذیرش حدود ۹ میلیون کیلوگرم بار و فرودگاه مهرآباد با ارسال و پذیرش حدود هشت میلیون کیلوگرم بار در رتبه‎های بعدی قرار دارند.

طبق این آمار سهم پروازهای داخلی از کل پروازهای تیر ۹۸، نشست و برخاست  ۲۷ هزار و ۹۲۸ فروند هواپیماست که طی آن بیش از سه میلیون مسافر و بالغ بر ۲۳ میلیون کیلوگرم بار منتقل شده ‎است.

با توجه به اینکه تمام پروازهای فرودگاه مهرآباد داخلی است، در این بخش نیز این فرودگاه طبق آمار ثبت شده در ابتدای گزارش، در رتبه نخست قرار دارد و پس از آن فرودگاه مشهد با ۵۰۴۵ فروند نشست و برخاست، بیش از ۷۰۴ هزار نفر اعزام و پذیرش مسافر و ارسال و پذیرش بالغ بر پنج میلیون و ۶۰۰ هزار کیلوگرم بار در جایگاه دوم قار دارد.

همچنین فرودگاه شیراز با ۲ هزار و ۳۰۸ فروند نشست و برخاست، اعزام و پذیرش بیش از ۲۵ هزار مسافر و ارسال و پذیرش بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار کیلوگرم بار در جایگاه سوم قرار دارد.

[related-post id="233819"]

وضعیت آماری پروازهای خارجی در تیرماه


طبق این آمار سهم پروازهای خارجی تیر ۹۸، در فرودگاه‎های بین‎المللی تحت مالکیت شرکت فرودگاه‎ها نیز، نشست و برخاست ۶ هزار و ۱۳۷ فروند هواپیما است که طی آن بیش از ۹۹۷ هزار مسافر اعزام و پذیرش و بیش از ۱۹ میلیون کیلوگرم بار ارسال و پذیرش شده ‎است.

در این بخش فرودگاه امام خمینی(ره) با نشست و برخاست ۳ هزار و ۸۴۳ فروند هواپیما، اعزام و پذیرش بیش از ۶۶۸ هزار مسافر و ارسال و پذیرش بالغ بر ۱۹ میلیون کیلوگرم بار و مرسولات، در رتبه نخست قرار گرفته است.

پس از آن فرودگاه مشهد با میزبانی هزار و ۱۸۶ فروند هواپیما، اعزام و پذیرش بیش از ۱۹۷ هزار مسافر و ارسال و پذیرش بیش از سه میلیون کیلوگرم بار در رتبه دوم قرار دارد.

فرودگاه شیراز با نشست و برخاست ۳۶۵ فروند هواپیما، اعزام و پذیرش بیش از ۴۴ هزار مسافر و ارسال و پذیرش بیش از یک میلیون کیلوگرم بار در رتبه‎های دوم و سوم قرار گرفته‎اند.

[related-post id="237039"]
کد خبر 239307

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =