چمدان: ماسال در استان گیلان و در مجاورت کوه‌های تالش یکی از شهرهای خوش آب و هوا و مقصد پر طرفدار گردشگری در شمال ایران است.

بیشتر گردشگرانی که به این شهر می‌روند یا در ییلاقات ماسال اقامت می‌کنند یا در طول سفر خود حتما به ییلاقاتی همانند سوئه چاله، خریدول، شنبه راه، آریدول و به ویژه اولسبلنگاه هم می‌روند.

ییلاقات ماسال در ارتفاعات قرار گرفته و همین مساله باعث به وجود آمدن چشم‌اندازهای زیبا در این مناطق شده‌ است، به ویژه در ساعات و فصل‌هایی که ابرها در ارتفاع کمتری از این ییلاقات قرار می‌گیرند و گردشگران می‌توانند اقیانوسی از ابر را زیر پای خود ببینند. بهترین زمان برای سفر به ماسال در اردیبهشت و همچنین اواخر تابستان و اوایل پاییز است، هرچند به خاطر هوای خنک ییلاقات، این منطقه در تمام طول تابستان، طرفداران خود را دارد.

ماسال و ییلاقاتش با داشتن رودخانه‌هایی همچون مرغک شاندرمن و رودخانه خالکایی و آبشارهای فراوانی مانند آبشار ویوز در اولسبلنگاه، آبشار تولی نساء و آبشار رامینه، زیبایی بی‎نظیری را به دست آورده‌اند. ماسال از داشتن غارهای باستانی و زیبا هم بی‌بهره نیست.

در ارتفاعات ییلاق آلاپشته ماسال، محلی معروف به مشهد میرزا وجود دارد که گفته‌ می‌شود محل فوت میرزا کوچک خان جنگلی است.

[caption id="attachment_238904" align="aligncenter" width="840"]ماسال ییلاق اولسبلنگاه در ماسال[/caption]

چگونه به ماسال برویم؟


طی کردن فاصله تهران تا ماسال با اتومبیل حدود 5 ساعت زمان می‌برد، البته ماسال با رشت تنها 50 کیلومتر فاصله دارد و کسانی که علاقه‌مند به سفر با قطار یا هواپیما هستند، می‌توانند از این مسیر به ماسال بروند.

کجا بمانیم؟


ماسال دارای هتل 4 ستاره، هتل 2 ستاره و مهمانپذیر است. همچنین اقامت در خانه‌های محلی و کلبه‌های چوبی در ییلاقات ماسال هم طرفداران بسیاری دارد.

[related-post id="238768"]
کد خبر 238867

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =