چمدان: عباسعلی نوبخت با بیان اینکه اکنون در شرایط توقف بهره‌برداری از جنگل‌های شمال قرار داریم گفت: از پایان سال 96 بهره‌برداری از جنگل به طور کلی متوقف شده است و جنگل با زادآوری و رویش و زایش گونه‌های گیاهی مواجه شده است و برای اینکه این تجدید حیات آسیب نبیند این اجاره را نمی‌دهیم که خودرو وارد جنگل شود.

او گفت: مدیران مناطق چهارگانه شمال در خصوص آفرودسواری در جنگل به دلیل آسیب‌های وارده به جنگل حساسیت ویژه‌ای دارند و هر کانون و سازمانی بخواهد اتومبیل‌رانی در جنگل راه اندازی کند متخلف شناخته شده و برایش پرونده تخلف صادر می‌شود.


وی با بیان اینکه در فضای مجازی به مناسبت ثبت جهانی جنگل هیرکانی اطلاعیه ثبت نام آفرودسواری را منتشر کرده‌اند، تصریح کرد: ثبت میراث جهانی جنگل‌های هیرکانی، مسئولیت سازمان جنگل‌ها را سنگین‌تر کرده و محدودیت حفاظتی بیشتری را برای سازمان جنگل‌ها قایل شده است.

عباسعلی نوبخت ادامه داد: ما باید به استاندارهای لازم جهانی در جنگل‌های هیرکانی دسترسی پیدا کنیم و اگر نتوانیم به هر دلیلی به استانداردهای لازم و مد نظر یونسکو نزدیک شویم قطعاً این فرصت و امتیاز از جنگل‌های هیرکانی سلب خواهد شد.

معاون امور جنگل سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور با بیان اینکه تاکنون مسیر آفرودسواری به سازمان جنگل‌ها اعلام نشده است اقدام کانون جهانگردی و اتومبیل‌رانی در داخل جنگل هیرکانی را به خاطر آسیب زدن به تجدید حیات جنگل، کوبیدگی خاک و از بین بردن زایش و رویش گونه‌های گیاهی و جنگلی خلاف دانست و اعلام کرد: یگان حفاظت منابع طبیعی کشور با هرگونه دخالت و بی‌نظمی در جنگل به شدت برخورد و اتومبیل‌ها را متوقف خواهد کرد.

[related-post id="238284"]

[related-post id="237178"]

به گزارش چمدان، هفته گذشته یک انجمن گردشگری به همراه شرکت زیر مجموعه سازمان میراث فرهنگی برای حضور آفرودهای در جنگل‌های هیرکانی فراخوانی را منتشر کرده بود.
کد خبر 238439

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =