چمدان: نام هتل آسمان شیراز در سال‌های اخیر به دلیل شکستن حریم منظری ارگ کریم خانی بر سر زبان‌ها بود تا اینکه امروز دچار آتش‌سوزی شد. آتش سوزی این هتل اطفا شده است اما لحظاتی پیش و پس از تشکیل جلسه مدیریت بحران در این محل دستور تخلیه ساختمان‌ها و معابر اطراف این سازه صادر شد.

محمدهادی قانع رئیس سازمان آتش نشانی شیراز درباره آخرین وضعیت اطفای حریق این هتل پرحاشیه گفت: بنا به صدور دستور تخلیه ساختمان‌ها و معابر اطراف هتل آسمان از سوی شورای مدیریت بحران استان در حال حاضر ماموران آتش نشانی در حال انجام این کار هستند.

وی با بیان اینکه به دلیل اشتباه مدیریت و پیمانکار این هتل و انبار بیش از ۲ هزار تشک فنری در طبقه منفی ۲ این هتل در کنار مواد قابل اشتعال مانند گازوئیل، تینر و کپسول گاز این حادثه ایجاد شده است افزود: در این محل ۴ طبقه منفی و زیرزمین وجود دارد که به دلیل دپو کردن بیش از دو هزار تشک‌های طبی که با جنس فوم ساخته شده و همچنین سایر مواد اشتعال‌زا نظیر مبل، الوار چوبی و ... هر چند که حریق کنترل شده اما به دلیل حجم زیاد مواد قابل اشتعال و حرارت بالا کماکان ماموران در حال اطفاء هستند.

رئیس سازمان آتش نشانی شیراز اضافه کرد: احتمال ناپایداری این سازه در اثر حرارت زیادی که در بخش زیرزمین آن ایجاد شده وجود دارد به همین دلیل آمادگی لازم برای تخلیه این ساختمان و ساختمان‌های مجاور انجام و موارد نیز به نهادهای نظارتی اطلاع‌رسانی شده است.

[related-post id="195708"]

[caption id="attachment_238313" align="aligncenter" width="1080"]آتش سوزی هتل آسمان - هتل آسمان شیراز حادثه آتش‌سوزی هتل پرحاشیه آسمان به دلیل اشتباه مدیریت و پیمانکار این هتل و انبار بیش از ۲ هزار تشک فنری در طبقه منفی ۲ در کنار مواد قابل اشتعال مانند گازوئیل، تینر و کپسول گاز رخ داده است[/caption]

علیرضا عدلو سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز نیز با تاکید بر انیکه شهروندان شیرازی به هیچ وجه در خیابان‌های اطراف این محل نظیر فردوسی، رودکی و زند حاضر نشوند گفت: در طبقه منفی سه و چهار هتل آسمان دود و حرارت تجمع کرده است به نحوی که کارشناسان عمرانی حاضر در محل اعلام کرده‌اند که دما در طبقات زیرین این ساختمان به حدود ۶۰۰ درجه سانتی‌گراد رسیده است.

وی اضافه کرد: احتمال ناپایداری سازه با توجه به حرارت و دمای بسیار بالا در طبقات زیرین این هتل وجود دارد و ماموران هنوز به طور کامل نتوانسته‌اند به دلیل حرارت بالا به طبقات منفی ۳ و ۴ هتل نفوذ کنند.
کد خبر 238286

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =