اعتراض رسمی به رالی افرودها در جنگل هیرکانی | سکوت مطلق سازمان میراث فرهنگی

چمدان: برگزاری رالی خودروهای دو دیفرانسیل در جنگل‌های هیرکانی به بهانه ثبت جهانی این جنگل‌ها باعث اعتراضات فراوانی شده است. با این وجود سازمان میراث فرهنگی که خود دعوت کننده این رالی است و پیش از این بانی این ثبت جهانی بوده، در قبال چنین برنامه عجیبی سکوت کرده است.

پس از انتشار پوستر دعوت به رالی خودروهای دو دیفرانسل در جنگل‌های هیرکانی به بهانه ثبت جهانی آنها، مدیر محلی پروژه ثبت جهانی جگل‌های هیرکانی در نامه‌ای خطاب به کانون جهانگردی و اتومبیل‌رانی ایران خواستار حذف خودروها از این برنامه شد.

در این نامه احمد غفورزاده آمده است: «آگهی برگزاری رالی دو دیفرانسیل به مناسبت ثبت جنگل‌های هیرکانی در یونسکو، موجب تعجب و نگرانی مسئولین مرتبط و علاقه مندان محیط زیست شده است. از آنجایی که ثبت این اثر طبیعی بی‌نظیر پس از سال‌ها تلاش، به منظور شناسایی به جهانیان و حفاظت همه جانبه از آن بوده است، برگزاری رالی با این اتومبیل‌ها در تضاد با اهداف ثبت این اثر ارزشمند است.»

در پایان این نامه پیشنهاد شده که تور گردشگری مذکور با هدف معرفی جنگل‌ها و پاکسازی آنها بدون این خودروها برگزار شود.[related-post id="237178"]

[related-post id="237178"]

گفتنی است که در پوستر این برنامه لوگوی سازمان میراث فرهنگی نیز به چشم می‌خورد و یکی از مدعوین این برنامه شرکت زیر مجموعه این سازمان است، با این حال رئیس سازمان میراث فرهنگی و معاونان این سازمان تاکنون درباره برگزاری چنین برنامه ای در جنگل‌های ثبت جهانی سکوت کرده‌اند.
کد خبر 238183

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =