چمدان:  گود برج میلاد و خطراتی که این منطقه را تهدید می‌کند ماه‌هاست مورد بحث و اعتراض شورای شهر است. مجید فراهانی رئیس کمیته بودجه شورای شهر با بیان اینکه گود برج میلاد جز 200 گود پرخطر تهران است پبشنهاد کرد:‌ در صورتی که سرمایه‌گذار برای ادامه ساخت فاز 2 برج میلاد پیدا نشد، این گود ایمن سازی و تبدیل به پلازای شهری شود.

وی در مورد آخرین وضعیت مالکیت گود برج میلاد با بیان اینکه پنج سال پیش در زمان قالیباف، قراردادی میان سازمان مشارکت‌های شهرداری و شرکت سرمایه‌گذاری قدر متعلق به بنیاد تعاون ناجا امضا شد گفت: براساس این قرار داد مقرر شد که در فاز 2 برج میلاد، هتل دوقلو پنج‌ ستاره‌ در جوار مرکز همایش‌های برج میلاد ساخته شود.

وی با بیان اینکه بنیاد تعاون ناجا نیز بلافاصله بعد از انعقاد قرارداد نسبت به گودبرداری اقدام کرد گفت: مساحت زیادی از گود برداشته شد، اما کار به همان شکل رها شد و بنیاد تعاون ناجا نیز دلیل انصراف خود از این پروژه را رفتن شریک چینی خود عنوان و اعلام کرد که به دنبال یک شریک است چرا که به دلیل مشکلات مالی امکان توسعه پروژه را ندارد.

رئیس کمیته بودجه شورای شهر با بیان اینکه متاسفانه گود برج میلاد جز 200 گود پرخطر تهران است و اگر خدایی ناکرده رانش زمین یا زلزله رخ دهد شاهد بروز فاجعه خواهیم بود به ایسنا گفت: عمر مفید گود به اتمام رسیده و قطعا اگر حادثه‌ای رخ دهد شاهد وقوع خسارت جانی و مالی زیادی خواهیم بود.

فراهانی با بیان اینکه تاکنون برای تعیین تکلیف این گود پرخطر جلسات متعدد برگزار شده است، گفت: شهرداری تهران به تعهد خود مبنی بر واگذاری زمین اقدام کرده اما بنیاد تعاون ناجا توان ادامه کار را ندارد و این در حالیست که حتی گود را  نیز به حالت اول برنگردانده و مدعی است که اگر شهرداری می‌خواهد منصرف شود باید هزینه‌های بنیاد برای گودبرداری را بدهد. این در حالی است که بنیاد به تعهدات خود عمل نکرده و کار را پنج سال است که فریز کرده و خسارت مالی و عدم‌النفع زیادی به شهرداری به واسطه عدم توسعه پروژه تحمیل کرده است.

فراهانی با بیان اینکه گود پرخطری از مدیریت شهری اسبق برای تهران به ارث گذاشته شده که حتی  پرکردن  آن هزینه‌های زیادی دارد، خاطرنشان کرد: معتقدیم که اساسا در گام اول لغو قرار داد فیمابین شهرداری و «شرکت سرمایه گذاری قدر» لازم است و در ادامه اگر نتوانستیم نسبت به جذب سرمایه گذار برای ادامه کار اقدام کنیم، پیشنهاد می‌شود که این گود ایمن‌سازی و تبدیل به پلازای شهری شود که حداقل مردم در آن به تفریح بپردازند.

[related-post id="212711"]

[related-post id="203371"]
کد خبر 238058

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =