تهرانی‌ها صاحب یک دریاچه‌ جدید شدند | دریاچه‌ای میان سه باغ با جزیره‌ای که کافه گالری می‌شود

چمدان: اراضی عباس‌آباد براساس طرح جامع و اسناد بالادستی از باغ‌هایی با عناوین باغ کتاب، هنر، نمایش و ... تشکیل خواهد شد. باغ کتاب راه‌اندازی شده و در مجموعه قطعات یک و دو اراضی عباس آباد (قسمت شرقی اتوبان مدرس) مجموعه باغ هنر راه اندازی می‌شود که فاز دوم آن در حال بهره‌برداری است.

حمید جوانی معاون اجرایی شرکت نوسازی عباس آباد در این زمینه گفت: مساحت فاز دوم باغ هنر حدود پنج هزار مترمربع است. در محوطه باغ هنر فضای گالری و حدفاصل باغ کتاب و موزه دفاع مقدس رواق و سالن آمفی تئاتر طراحی شده است. با بهره برداری از این مجموعه امکان حضور هنرمندان برای برگزاری تئاتر و کنسرت خیابانی، برپایی گالری‌های نقاشی و صنایع دستی فراهم می‌شود. ضمن اینکه پاتوق‌هایی به منظور حضور و استراحت شهروندان و گردشگران نیز در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه باغ هنر از نظر زاویه دید به بخش زیادی از اراضی عباس آباد اشراف دارد این موضوع را یکی دیگر از ویژگی‌های این مجموعه برشمرد و گفت: فاز سوم باغ هنر تا اوایل سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.

معاون اجرایی شرکت نوسازی عباس آباد با بیان اینکه مساحت سه فاز باغ هنر حدود هشت هزار مترمربع است گفت: فاز اول باغ هنر شامل ۲ ساختمان با عنوان خانه نقش و خانه شعر بود که خانه شعر سال گذشته و خانه نقش ۲ سال گذشته افتتاح شد.

جوانی در ادامه در خصوص دریاچه هنر نیز توضیح داد:‌ این دریاچه حدفاصل باغ هنر، باغ نمایش و باغ کتاب در میان سه مجموعه قرار گرفته که امکان دسترسی به آن از این سه باغ وجود دارد. دریاچه هنر جنبه گردشگری و تفریحی دارد. یک فضای کافه گالری نیز به صورت جزیره مانند در این دریاچه طراحی شده که امکان ایجاد گالری در آن پیش‌بینی شده است. قایق‌سواری و استفاده از قایق کنترلی از دیگر برنامه‌های در نظر گرفته شده برای دریاچه هنر است که در آینده اجرایی می‌شود.

وی با بیان اینکه محور و گذر فرهنگ، این سه مجموعه را به یکدیگر متصل می کند که در نهایت به میدان فرهنگ واقع در این اراضی می‌رسد یادآور شد: گذر فرهنگ از روی دریاچه عبور می‌کند که قسمت شرقی آن باغ کتاب، کتابخانه ملی و قسمت غربی آن باغ هنر و باغ نمایش قرار دارد. مساحت مجموعه شمالی و جنوبی دریاچه با محوطه‌سازی پیرامونی حدود ۲.۵ هکتار است.

[related-post id="225865"]

[caption id="attachment_225875" align="aligncenter" width="700"]دریاچه هنر تهران دریاچه هنر تهران جنبه گردشگری و تفریحی دارد | یک فضای کافه گالری نیز به صورت جزیره مانند در این دریاچه طراحی شده که امکان ایجاد گالری در آن پیش‌بینی شده است | قایق‌سواری و استفاده از قایق کنترلی از دیگر برنامه‌های در نظر گرفته شده برای دریاچه هنر است که در آینده اجرایی می‌شود [/caption]
کد خبر 237736

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =