چمدان: میرحسن موسوی با بیان این خبر افزود: پیش از این قطار تهران - وان راه‌اندازی شد و هم‌اکنون این قطار هر هفته سیر دارد، امکان خرید بلیت این قطار هم از طریق سایت‌های مجاز فروش بلیت داخلی وجود دارد.

[related-post id="237182"]

معاون مسافری راه‌آهن با اشاره به نهایی شدن جلسات بین ایران و ترکیه برای هماهنگی‌های نهایی راه‌اندازی قطار تهران-آنکارا گفت: اولین سیر این قطار 16 مردادماه خواهد بود و پیش‌فروش بلیت آن از امروز آغاز می‌شود.

وی درباره جلسات هماهنگی قطار تهران - آنکارا بین ایران و ترکیه گفت: برای راه‌اندازی این قطار لازم بود قطار مسائل فنی، هماهنگی گراف‌های دو طرف و ساعت حرکت قطار‌ها بین ایران و طرف ترکیه‌ای به صورت دقیق بررسی شود.

موسوی ادامه داد:‌ مسافران قطار تهران – آنکارا به صورت ترکیبی از تهران تا دریاچه وان با واگن‌های ایران سفر می‌کنند. سپس سوار فری‌بوت‌ها شده تا در آن طرف دریاچه وان با واگن‌های کشور ترکیه به آنکارا بروند.

معاون مسافری راه‌آهن اظهار داشت: این هماهنگی لازم بود که طرف ترکیه‌ای بداند قطارش چه ساعتی باید به تات‌وان برسد تا فری‌بوت‌ها فعال باشند و ما هم چگونه و چه ساعتی قطار را به دریاچه وان بفرستیم که با تردد فری‌بوت‌ها هماهنگ باشد و این هماهنگی‌ها به لحاظ فنی و ساعتی ضروری بود.

وی افزود: قیمت بلیت قطار تهران - وان ۲۰ یورو و قیمت بلیت قطار تهران - آنکارا ۴۳ یورو است اما از شرکت‌ها خواسته‌ایم در گام اول تخفیفی اعمال کنند و این تخفیف‌ها به صورت ریالی است.

موسوی درباره نحوه فروش بلیت قطار تهران - آنکارا گفت: دو طرف امکان فروش بلیت دارند ضمن آنکه بحث تبادل اطلاعات فروش بلیت و هماهنگی‌ها در این‌باره هم مهم بود که در هفته گذشته به صورت کامل این موارد بین دو طرف بررسی شد.

وی اضافه کرد: همچنین بررسی شد که چند درصد بلیت را طرف ترکیه‌ای بفروشد و چند درصد را ما بفروشیم، در چه ساعاتی مبادله اطلاعات فروش کنیم تا اگر طرف مقابل نتوانست بلیت بفروشد، از سوی طرف دیگر فروخته شود؛ این موارد کوچک اما فنی و بسیار مهم بود و هماهنگی‌های زیادی لازم داشت که خوشبختانه به بهترین وجه انجام شد‌.

[related-post id="231462"]

[related-post id="231322"]

[related-post id="227476"]
کد خبر 237051

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =