چمدان: شاپور بدیعی گفت: بیشتر گردشگران سلامت از کشورهای کویت، بحرین، قطر، عراق، افغانستان، تاجیکستان و ترکمنستان با هدف بهره‌مندی از خدمات درمانی به مشهد سفر می‌کنند.

او با بیان این‌که جراحی قلب باز، جراحی عروق، جراحی عمومی، ارتوپدی، خدمات پوست، مو و زیبایی، خدمات دندانپزشکی، زنان و نازایی بیشترین نیازهای درمانی گردشگران سلامت را تشکیل می‌دهند، افزود: نرخ خدمات درمانی ارائه‌ شده به گردشگران خارجی تقریبا حدود دو برابر سایر بیماران است.

بدیعی با اشاره به این‌که تاکنون ۱۲ بیمارستان فعال در مشهد مجوز پذیرش گردشگری سلامت را دریافت کرده‌اند گفت: بر این اساس بیمارستان‌های رضوی، جواد الائمه(ع)، بنت الهدی، سینا، مهر، طالقانی، پاستور، اکبر، امام رضا(ع)، قائم(عج)، آریا و امام زمان(عج) در مشهد از وزارت بهداشت مجوز IPD و پذیرش بیماران خارجی را دریافت کرده‌اند.

او خاطرنشان کرد: هم‌اینک ۱۴ شرکت گردشگری سلامت در خراسان رضوی دایر است، این شرکت‌ها حلقه واسط بین بیماران و مراکز درمانی هستند و خدمات درمانی و گردشگری را از مبدأ تا مقصد به بیماران خارجی ارائه می‌دهند، با وجود این بسیاری از گردشگران سلامت از مسیرهای غیرحرفه‌ای به پزشکان معرفی می شوند که اقدامی آسیب‌زاست. به همین دلیل به تدریج بیمارستان ها و مراکز درمانی مجاب خواهند شد به جای پذیرش بیماران از طریق واسطه های بدون مجوز، از طریق شرکت های گردشگری بیماران را پذیرش کنند.
کد خبر 236385

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =