چمدان: ولی تیموری در نشست هم‌اندیشی با نمایندگان مرکز تجارت بین المللی (ITC) که با حضور کارشناسان و مشاورانی از سازمان توسعه تجارت، وزارت امورخارجه، بخش‌های خصوصی و دانشگاهی کشورمان در محل معاونت گردشگری برگزار شد؛ گفت: به دنبال نشست‌های کارشناسی که به منظور تدوین استراتژی ملی صادرات، چهار بخش اقتصادی اولویت‌دار کشورمان برای همکاری با طرف‌های اروپایی مشخص شده که در همین راستا، حوزه گردشگری با کسب بیشترین امتیاز در اولویت اول همکاری پذیرفته شد.

معاون گردشگری افزود: با توجه به اینکه گردشگری، صنعتی بین‌المللی به شمار می‌آید از این رو استفاده از تجارب موفق جهانی و همکاری با نهادهای بین‌المللی از جمله مرکز تجارت بین المللی (ITC)  از ضروریات حوزه گردشگری کشور برای حضور در این بازار پررقابت است.

وی ضمن تشریح برنامه‌های مهم در دست اقدام سازمان در حوزه گردشگری پیشنهاد کرد که همکاری با مرکز تجارت بین‌المللی نیز در چارچوب همین برنامه‌های در دست اجرا و در راستای افزایش غنای آنها پیش برود که این پیشنهاد به دلیل همسویی با اهداف، برنامه‌ها و روش کار مشاوران ITC، مورد استقبال قرار گرفت.

لازم به ذکر است در ادامه این نشست، خانم "الکساندرا گولووکو"، نماینده مرکز تجارت بین المللی (ITC) در حضور نمایندگان بخش‌های دولتی و خصوصی مرتبط ضمن معرفی فعالیت های ITC و ارائه مطالعات موردی موفق (Case Studies) در سایر کشورها، به بحث و تبادل نظر با حاضران پرداختند.

همچنین مدیران‌کل معاونت گردشگری نیز با ارائه نتایج و روند پیشبرد طرح‌های بین‌المللی گردشگری در دست اقدام، به ارائه راهکارهای اجرایی پیوند پروژه‌های مورد نظر با موضوع تدوین استراتژی‌های توسعه صادرات صنعت گردشگری با همکاری مرکز تجارت بین‌المللی (ITC) پرداختند.

گفتنی است مرکز تجارت بین المللی (ITC) تحت نظر سازمان تجارت جهاني (WTO) و كنفرانس تجارت و توسعه ملل متحد (UNCTAD) فعاليت مي‌كند و كانون اصلي سيستم سازمان ملل برای همكاری فني با كشورهای در حال توسعه در راستای ارتقا بخشيدن به ظرفيت تجاری آنها است.

 
کد خبر 236336

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =