چمدان: سید عباس موسوی درباره هماهنگی‌های انجام شده با دولت‌های سوئیس و کانادا جهت ارائه انجام خدمات کنسولی در اتاوا به اتباع و شهروندان ایرانی گفت: از حدود هفت سال قبل که روابط تهران و اوتاوا توسط دولت وقت کانادا قطع شد ایرانیان مقیم این کشور که حدود 400 هزار نفر تخمین زده می‌شوند با مشکلات کنسولی زیادی مواجه بوده‌اند و برای رفع این مشکلات ناگزیر به کشورهای دیگر یا تهران مراجعه می‌کنند.

وی با بیان اینکه ارائه خدمات کنسولی به هموطنان ساکن کانادا همواره از اولویت‌های مهم ایران در تعامل با کانادایی‌ها بوده است، اظهار داشت: با تعیین سوئیس به عنوان حافظ منافع جدید ایران در اتاوا نیز در حال امکان ارائه خدمات کنسولی به ایرانیان مقیم کانادا وجود ندارد و هنوز به رایزنی‌هایی که با دولت این کشور داشته‌ایم پاسخ نداده‌اند.

سخنگوی وزارت امور خارجه به ایرنا گفت: امیدواریم با نظر مثبت کانادایی‌ها در زمینه ارائه خدمات کنسولی گشایشی میان دو کشور حاصل شود.

سیدعباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه در نشست خبری خود با خبرنگاران نیز گفت: سوئیس با وجود پذیرش مسئولیت حفاظت از منافع ایران در کانادا اعلام کرده که مسئولیت انجام خدمات کنسولی برای شهروندان ایرانی مقیم در کانادا را نپذیرفته است.

[related-post id="9231"]

[related-post id="235259"]
کد خبر 236267

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =