چمدان:  پروازهای مسافری فرودگاه پیام البرز شهریور ماه سال گذشته آغاز شد ولی پس از حادثه فرود هواپیمای ۷۰۷ ارتش در ۲۴ دیماه ۹۷ در فرودگاه فتح البرز، پروازهای مسافربری پیام لغو شد.

[related-post id="202032"]

محمد جواد آذری جهرمی پس از گذشت چند ماه از این واقعه در حاشیه بازدید از منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه مسافری پیام به همراه وزیر راه و شهرسازی از راه اندازی مجدد پروازهای مسافری فرودگاه پیام خبرد اده است.

وزیر ارتباطات در این زمینه گفت: در جلسه هیات دولت این موضوع مطرح و از چهارشنبه هفته آینده پروازهای مسافری از فرودگاه پیام از سر گرفته می‌شود.

وی اظهار داشت: ۲ اقدام مهم برای تامین امنیت پروازها از این فرودگاه انجام شده که یکی بحث راداری است که با توجه به عملیاتی شدن منطقه پروازی تهران از سوی وزارت راه، اقدام موثری در این جهت بوده است.

آذری جهرمی گفت: علامت‌گذاری و اعلام هشدارها در فرودگاه فتح در نزدیکی فرودگاه پیام نیز طبق استانداردهای بین المللی صورت گرفته و مشکلات امنیتی فرودگاه پیام که ایراداتی بر آن وارد شده بود به صورت کلی برطرف شد.

وی ادامه داد: همچنین طبق توافقی که با وزیر راه داشته‌ایم، فردا مشکل حقوقی فرودگاه پیام در دولت با ۲ فوریت مطرح و امیدواریم مصوب می‌شود چرا که ۲ وزارتخانه منعی برای فعالیت مسافری این فرودگاه ندارند.

وزیر ارتباطات افزود: با توجه به اقدامات صورت گرفته در استان و تلاش‌های مجموعه فرودگاه پیام، امیدواریم که طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته از چهارشنبه هفته آینده شاهد از سرگیری مجدد پروازها از پیام باشیم.

به گفته وی وزارت راه نقش تاثیرگذاری در حل مشکلات این فرودگاه که می‌تواند موجب توسعه هر چه بیشتر استان و منطقه و رفاه مردم شود داشته است.

[related-post id="220356"]

[related-post id="175906"]
کد خبر 236172

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =