چمدان: سیدحسین ‌میرشفیع با بیان این خبر افزود: در پروژه ۱۴.۵ کیلومتری ادامه همت تا کرج، همه جبهه‌های کاری و کارگاه‌ها فعال هستند و در راستای تسریع در تکمیل این پروژه در ‌چند ماه گذشته ‌تحولات مناسبی برای تکمیل این پروژه آزادراهی انجام شده است.

معاون ساخت و توسعه آزادراه‌ها ادامه داد: با توجه به سرعت اجرای پروژه تا دو ماه آینده مسیر تهران تا چالوس در این مسیر آزادراهی به بهره‌برداری می‌رسد.

وی اظهار داشت: در واقع ادامه آزادراه همت به ابتدای جاده چالوس متصل خواهد شد و محل اتصال دو مسیر، قبل از تونل بیلقان خواهد بود.

معاون ساخت و توسعه آزادراه‌ها با اشاره به رفع اغلب معارضان این پروژه اضافه کرد: با تکمیل و بهره‌برداری از آزادراه همت تا کرج، بیش از ۳۵ درصد ترافیک بین کرج تا تهران به این آزادراه منتقل می‌شود.

[related-post id="229014"]

پروژه آزادراه همت تا کرج‌ ۱۴.۵ کیلومتر طول دارد، پیش از این پنج کیلومتر آن افتتاح شد و ۱۰ کیلومتر باقی مانده بود که معارضانی داشت. معارض در بخش زیادی از این آزادراه رفع شده است،‌ خانه‌هایی در حاشیه این مسیر آزادراهی وجود داشت که خریداری شد؛ در انتهای پروژه و محل اتصال به محور کرج-چالوس نیز تعدادی رستوران و منطقه‌های تفریحی و گردشگری وجود دارد که برای خرید آنها حدود ۳۰ میلیارد تومان اعتبار لازم است.

فارس نوشته است: با بهره‌برداری‌ از این آزادراه علاوه بر کاهش زمان سفر، کاهش مصرف سوخت، کاهش اتلاف زمان و جلوگیری از تولید آلاینده‌های زیست‌محیطی به سبب ترافیک‌های سنگین، ‌بار ترافیکی درون‌شهری کرج با اتصال این مسیر به جاده کاهش می‌یابد و دسترسی کرج به استان‌های شمالی و تهران هم تسهیل می‌شود. این پروژه کمکی برای کاهش بار ترافیکی منطقه یک آزادراه تهران-شمال در آینده خواهد بود.
کد خبر 236096

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =