14 تابلوی نقاشی موزه بانک تجارت مرمت شد

چمدان: فتح‌اله نیازی گفت: تابلوهای یاد شده آثاری از هنرمندان بزرگ معاصر ایران همچون سهراب سپهری، ایران درودی، مسعود عربشاهی، سیما حیاتی، حسین محجوبی، سیمین لاله زار و نقاشی‌های کلاسیک پنری ویلیامز است که با توجه به قرارداد بین پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری و بانک تجارت، مرمت می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه برخی از آثار دچار آسیب دیدگی و برخی دیگر نیاز به انجام اقدامات پیشگیرانه و حفاظتی دارند، اظهار داشت: نقاشی‌های معاصر به دلیل استفاده هنرمند از مواد مختلف جهت خلق اثر، پس از تولید دچار آسیب‌های ساختاری ناشی از واکنش اجزای مختلف و متفاوت ساختاری در برابر شرایط و عوامل مختلف می‌شوند.

نیازی افزود: پروژه یاد شده الگوی مناسبی برای برخورد با دیگر آثار هنری مدرن به شمار می‌آید که می‌توان از نتایج آن در حفظ و نگهدار سایر آثار مشابه بهره‌مند شد.

مسئول بخش تزئینات معماری و آثار نقاشی پژوهشکده حفاظت و مرمت آثار فرهنگی – تاریخی خاطرنشان کرد: برای این پروژه اقدامات حفاظتی لازم در سطوح مختلف رنگ، بستر و بوم، چارچوب و پوشش‌های حفاظتی سطح نقاشی انجام گرفته است.

وی افزود: در این پروژه همگام با اقدامات حفاظت و مرمت پژوهش‌های لازم از جمله شناسایی لایه‌های نقاشی، شناسایی عنصری و کانی شناسی رنگ‌ها و مواد تشکیل دهنده اثر، بر روی بعضی از آثار شاخص در حال انجام است.
کد خبر 236020

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =