چمدان: وب سایت فروش آنلاین تور رادار یکی از معروف‌ترین واسطه‌های فروش تور در دنیاست. وب سایتی که تبلیغات گسترده‌ای دارد و به عنوان یکی از مراجع فروش تور شناخته می‌شود. ساز و کار این پلتفرم فروش تور به گونه‌ای است که برگزار کننده‌های تور بسته‌های سفر خود را طراحی و روی این وب سایت قرار می‌دهند و تور رادار با کسر کمیسیون خود اقدام به فروش تورها می‌کند. بسیاری از شرکت‌ها و وب‌سایت‌های شناخته شده فروش تور، بسته‌های سفر خود را در سایت تور رادار نیز ارائه می‌کنند. این وب سایت مدعی است که 40 هزار بسته تور برای کل جهان ارائه می‌دهد.

[caption id="attachment_234795" align="aligncenter" width="1261"] صفحه فروش تورهای ایران[/caption]

ایران از رادار خارج شد 

تور رادار نیز مانند بسیاری از وب سایت‌های مشابه سخت‌گیری‌هایی برای ارائه خدمات به ایرانی‌ها داشته است. با این وجود از چند سال پیش امکان فعالیت آژانس‌های ایرانی روی این بستر مهیا شد و زمانی حدود 70 شرکت تورهای ایران خود را روی این بستر به فروش می‌رساندند.

سایت تور رادار به تازگی تمامی تورهای ایران را حذف کرده است. آژانس‌های ایرانی با شیوه‌های مختلف مالی با این شرکت در ارتباط بودند و با توجه به پیچیدگی انتقال پول از خارج به داخل کشور از روش‌های مختلفی استفاده می‌کردند که کمیسیون‌های انتقال پول نیز از وجه دریافتی آنها کسر می‌شد. با این وجود تور رادار به جز شرکت‌های ایرانی، شرکت‌های خارجی‌‌ای که تورهای ایران را نیز روی پلتفرمشان داشتند حذف کرده است.

[caption id="attachment_234797" align="aligncenter" width="722"] توضیحات تور رادار [/caption]

 

این وب سایت در توضیحات خود اشاره مستقیمی به علت حذف تورهای ایران نکرده است اما به نظر می‌رسد تحریم‌های مالی منشاء این اقدام تور رادار باشد. هر چند تور رادار دلیلی برای حذف تورهای ایران شرکت‌های خارجی عنوان نکرده است. برخی از فعالین گردشگری در ماه اخیر خبر از کنسلی تورهای پاییزه ایران می‌دهند و حذف چنین امکان‌هایی برای فروش تور ایران نیز به رکود بیشتر بازار تورهای ایران منجر می‌شود.

در این بین اما مسئولان سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مدعی هستند که کنسلی و رکود قابل ملاحظه‌ای در بازار گردشگری ایران وجود ندارد و پرداختن به آن نیز تنها وضعیت روانی و تبلیغاتی حاصل از کنسلی تورها را تشدید می‌کند.

[related-post id="34295"]

به گزارش چمدان، سایت بوکینگ نیز یکی از سایت‌های معروف رزرو هتل و اقامتگاه در جهان بود که سال گذشته تمامی هتل‌ها و اقامتگاه‌های ایران را از فهرست خدمات خود حذف کرد.
کد خبر 234778

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =