چمدان: مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران شب گذشته و امروز صبح تاکید کرد که با باز شدن دریچه‌های تحتانی سد لتیان و افزایش حجم و فشار آب، گردشگران از اطراق در اطراف رودخانه جاجرود به صورت جدی خودداری کنند. با این وجود دقایقی پیش اورژانس تهران خبری مبنی بر مفقود شدن 10 دانش آموز در این سد را منتشر کرد.

رئیس اورژانس تهران در این خبر از مفقود شدن حدود ۱۰ دانش‌آموز در سد لتیان خبر داد و اعلام کرد: حوالی ساعت 12 امروز احتمال غرق شدگی‌ چند دانش‌آموز به سازمان اوژانس اعلام شد که بلافاصله چهار دستگاه آمبولانس به محل حادثه واقع در انتهای اتوبان بابایی به سمت شرق، جاده پارچین، رودخانه خوجیر اعزام شدند.

دکتر پیمان صابریان در ادامه با بیان اینکه اطلاعات اولیه حاکی از آن است که حدود 10 دانش‌آموز مفقود شده‌اند اما تعداد دقیق آنها مشخص نیست، گفت: گزارش‌ها در این رابطه است که این دانش‌آموزان پس از باز شدن سد لتیان مفقود شده و احتمال غرق‌شدن آنها می‌رود.

به گفته وی، اولین آمبولانس در مدت زمان یک دقیقه به محل حادثه اعزام شد، علاوه بر آن یک اتوبوس آمبولانس و یک بالگرد نیز به محل اعزام شده است.

پس از این اظهارات سید کمال الدین محمدیان رییس شورای شهرستان شمیرانات از پیدا شدن دانش آموزان مفقود شده در سد لتیان خبر داد و به ایسنا گفت: حادثه مفقودی حدود 10 دانش آموز در سد لتیان در حوزه استحفاظی شمیرانات نبوده و در حوزه شهرستان تهران و پردیس بوده است. در این حادثه تعدادی دانش‌آموز سوار بر قایقی می‌شوند و به روخانه می‌روند اما قایق آنها سوراخ می‌شود و در داخل حوضچه‌ای در روخانه‌گیر می‌افتند. این دانش آموزان پیدا شده‌اند و همه آنها سالم و در حال نجات و آزادسازی دانش آموزان هستند.

اما ماجرای مفقود شدن این دانش آموزان چه بود؟ سیدحسن رضوی مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران درمورد گم شدن تعدادی دانش آموز در سد لتیان با بیان اینکه تعداد دانش آموزان ۹ نفر بوده و نه ۱۰ نفر گفت: این دانش آموزان در سد لتیان گم نشده بودند، بلکه دانش آموزان مستقر در اردوگاهی بوده و در جزیره‌ای محصور شده بودند.

وی ادامه داد: این دانش آموزان سوار بر یک قایق بادی بودند که قایق سوراخ شده و باعث شده دانش آموزان در جزیره‌ای وسط دریاچه محصور شوند. همه دانش‌آموزان در سلامت هستند و هلال احمر هم در همانجا مستقر است و هلی کوپتر برای نجات دانش آموزان اعزام شده است.

[caption id="attachment_234670" align="aligncenter" width="570"]تصویر دانش آموزان مفقود شده در سد تصویر دانش آموزان مفقود شده پس از نجات[/caption]
کد خبر 234613

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =