چمدان: یکی از لوکس‌‌ترین قطارهای دنیا، یعنی قطار سریع السیر ونیز سیمپلون شرق، تغییرات جدیدی در  خود داده و 3 سوئیت به سوئیت‌های قبلی خود اضافه کرده‌ است. سوئیت‌های جدید به اسم 3 شهر وین، پراگ و بوداپست نام گذاری شده‌اند. هر کدام از این سوئیت‌ها به گونه‌ای طراحی شده تا بازتاب شهر مقصد باشد.

چیدمان وین به گونه‌ایست که با استفاده از رنگ‌‌های طلایی و سبز زمردی و با پنل‌های ابریشمی و چوب تیره حس و حال کلاسیکی را ایجاد کند در حالی که جایگاه پراگ با رنگ‌های خرمایی مایل به قرمز، و طلائی و کوسن‌های دست دوز و الگو‌های موزائیکی دکور شده‌ است. دکور بوداپست هم یادآور معماری سبک گوتیک و عثمانی است که با چوب‌های کنده‌کاری شده همراه شده‌ است.

این 3 سوئیت جدید که در واقع به سوئیت‌های ونیز، استانبول و پاریس ملحق شده‌اند، حمام و دستشویی خصوصی دارند، مجهز به تخت دو نفره و سیستم گرمایشی کف هستند و اتاق نشیمن خصوصی دارند. در این قطار برای هر سوئیت یک مهماندار 24 ساعته اختصاصی در نظر گرفته‌ شده‌ است.

اقامت‌کنندگان در هر سوئیت و کابین‌ها به 3 سالن غذاخوری دسترسی دارند.

در ساخت این قطار از رمان «قتل در قطار سریع‌السیر شرق» نوشته آگاتا کریستی الهام گرفته‌ شده‌ است.

هزینه این قطار برای هر نفر در 1 شب 7 هزار و 800 دلار است. این قطار در طول اروپا سفر می‌کند و یکبار در سال هم به استانبول می‌رود.

[caption id="attachment_233663" align="aligncenter" width="900"] سوئیت وین[/caption][caption id="attachment_233666" align="aligncenter" width="900"] سوئیت بوداپست[/caption][caption id="attachment_233665" align="aligncenter" width="900"] سوئیت پراگ[/caption]

[caption id="attachment_233670" align="aligncenter" width="900"] سوئیت پاریس[/caption]

[caption id="attachment_233669" align="aligncenter" width="900"] سوئیت ونیز[/caption]
کد خبر 233658

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =