چمدان:  فریدون الله یاری با بیان این مطلب افزود: با توجه به فعال بودن سیستم حمل و نقل قطار شهری در کلانشهر اصفهان و تجمیع مسافران در ایستگاه‌های آن، طرح مطالعاتی و تاسیس موزه مترو در دستور کار اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان قرار گرفت.

وی با بیان اینکه در حال حاضر چند قطعه شیء باستانی و تاریخی در ایستگاه تختی قطار شهری اصفهان به نمایش گذاشته شده است ادامه داد: این کار را نمی‌توان راه اندازی موزه دانست زیرا موزه از تعاریف و استانداردهای خاصی برخوردارست اما در تلاش هستیم موزه‌های تخصصی در ایستگاه‌های قطار شهری راه اندازی کنیم.

مدیر کل میراث فرهنگی اصفهان با بیان اینکه تاسیس سه موزه جدید در دستور کار این اداره کل قرار گرفته است گفت: موزه مترو یکی از آنهاست و ۲ نوع دیگر شامل موزه‌های خیابانی و کودک می‌شود.

[caption id="attachment_233006" align="aligncenter" width="800"]موزه مترو اصفهان در حال حاضر چند قطعه شیء باستانی و تاریخی در ایستگاه تختی قطار شهری اصفهان به نمایش گذاشته شده است[/caption]

الله یاری با اشاره به اینکه این طرح در مرحله مطالعاتی قرار دارد گفت: با توجه به اینکه محور تاریخی چهارباغ عباسی اصفهان پیاده راه شد در صدد هستیم با راه اندازی موزه خیابانی در این محور، اشیا، مشاغل و هنرهای سنتی اصفهان را که در زندگی آنها در سده‌های اخیر نقش داشته است در معرض نمایش مردم و گردشگران قرار دهیم.

وی با بیان اینکه در زمان حاضر فقط یک موزه مرتبط با کودکان یعنی موزه عروسک در کاشان در این استان فعال است به ایرنا گفت: در صدد هستیم با راه اندازی موزه کودک علاوه بر ارایه میراث تاریخی باقی مانده در این بخش مانند انواع اسباب بازی‌ها، وسایل کودک و پوشاک آنها، زمینه‌های مناسبی را برای آشنا کردن فرزندانمان از کودکی با مقوله میراث فرهنگی و موزه فراهم کنیم.

[related-post id="223761"]

[related-post id="202758"]
کد خبر 233000

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =