چمدان: محمدعلی ابطحی مدیر موسسه بین المللی گفتگوی ادیان و رئیس دفتر و معاون پارلمانی دولت اصلاحات که روز گذشته به یزد سفر کرده در مطلبی با عنوان «یزدی جات» نوشت: یزد استان عجیبی است. در سیاست از سید محمد خاتمی تا مصباح یزدی را دارد. شهری پر از آدم‌های با ایمان و پر از مسجد و پر از روضه و در عین حال دارای آتشکده روشن وکوه مقدس چک چک زرتشتیان. در جاذبه‌های توریستی کم نظیر است.

هشت سال پیش در این روزها وقتی بهترین دوستم حاج شیخ محمدعلی صدوقی امام جمعه یزد و شوهر خواهر آقای خاتمی درگذشت از سخت‌ترین روزهایم بود. هرسال سعی می‌کنم برای تسلیت خودم و مریم خانم همسرشان و فرزندانش و به خصوص محمد آقای صدوقی بزرگوار، خودم را در این روز به یزد برسانم. من و خانمم امسال هم آمدیم و در مجلس پرشکوه سالگردش شرکت کردیم. روحش شاد!

ابطحی در بخش دیگری نوشته است: یزدی‌ها آدم‌های مودب و نجیبی هستند اما خدا وکیلی خیلی باهوش هستند. جمع شدن نجابت و هوشمندی کمتر اتفاق می‌افتد.

از هوا تو این فصل آتش می‌بارد!

دو تصویری که ابطحی از بافت تاریخی و معماری استان یزد منتشر کرده است را در زیر ببینید:

محمد علی ابطحی - یزد

[caption id="attachment_232627" align="aligncenter" width="600"]محمد علی ابطحی - یزد محمدعلی ابطحی این بنای تاریخی در استان یزد را با شعری از فاضل نظری منتشر کرده است | شده‌ام ابر ؛ که با گریه فرو بنشانم ؛ آتش صاعقه‌ای را ؛ که خود افروخته‌ام [/caption]

محمد علی ابطحی - یزد
کد خبر 232619

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =