چمدان: منوچهر منطقی افزود: تاکسی هوایی در چند استان از جمله خراسان شمالی و هرمزگان برای ارائه خدمات از مرکز استان به شهرهای اطراف راه‌اندازی شده و قرار است این حوزه توسعه پیدا کند.

منطقی با اشاره به اینکه در تاکسی‌های هوایی از هواپیماهایی با ظرفیت بین ۴ تا ۱۰ نفر استفاده می‌شود، گفت: فرودگاه‌های کوچکی که کمتر فعال هستند با راه‌اندازی تاکسی هوایی فعال می‌شوند و مرکز استان‌ها به سایر مراکز استان‌های همجوار یا مراکزی که دارای فرودگاه‌های بزرگ هستند، متصل می‌شوند.

وی ادامه داد: تاکسی هوایی به منظور استفاده از پرواز غیربرنامه‌ای راه‌اندازی شده است، برای پروازهای برنامه‌ای مسافر باید وقت زیادی را صرف کند تا بتواند پرواز انجام دهد اما با تاکسی هوایی می‌توان این زمان را بسیار محدود کرد.

وی با بیان اینکه فرودگاه‌های بسیاری در کشور وجود دارند که حجم مسافر در آنها اندک است گفت: با هماهنگی صورت گرفته بین ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شرکت فرودگاه‌ها، ناوبری هوایی ایران و مجموعه سازمان هواپیمایی کشوری که تحت نظارت وزارت راه و شهرسازی هستند تا پایان امسال در نظر داریم ۱۲ تاکسی هوایی راه‌اندازی شود.

[related-post id="205112"]

[related-post id="226495"]

دبیر ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل و نقل پیشرفته با توضیح اینکه تاکسی هوایی بخشی از هوانوردی عمومی است به ایرنا گفت: هوانوردی عمومی اساس و پایه توسعه هوانوردی در دنیا و یکی از مهم‌ترین نیازهای صنعت هوایی در کشور ماست، اما اقدامات صورت گرفته در این زمینه در ایران کافی نیست.
کد خبر 232260

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =