6 میراث ناملموس تهران در فهرست آثار ملی |  مراسم سقاداری محله امامزاده یحیی ثبت شد

چمدان: پرهام جانفشان مدیر کل میراث فرهنگی استان تهران با اعلام اینکه ، پرونده مراسم سقاداری محله امامزاده یحیی ،  روش تراش سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی ،شیوه نقاشی پشت آینه روش همجوشی شیشه ، دانش ساخت مقرنس توسط دانشگاه علم صنعت و پرونده خوش نویسی با خودکار توسط انجمن خوشنویسان با اقبال و تقدیر اعضای شورای ثبت میراث معنوی در فهرست آثار ملی ثبت شده است، تاکید کرد : لزوم شناسایی و حفظ میراث ناملموس باید به اندازه میراث ملموس مورد توجه قرار گیرد.

جانفشان با تاکید اینکه ، برای شناسایی آثار ناملموس نیازمند مشارکت عمومی و همراهی فرهیختگان در معرفی آداب و رسوم مناطق استان تهران هستیم ، از همه ی علاقه مندان دعوت کرد تا میراث معنوی محله ، روستا و زادگاه خود را که از آن اطلاع کامل دارند  به معاونت میراث فرهنگی استان تهران اعلام کنند.

وی با قول مساعد در  حمایت از پیشنهاد های ارسال شده برای ثبت  در فهرست  میراث معنوی گفت : ثبت میراث معنوی و طبیعی از مهمترین اولویت های اداره کل میراث فرهنگی استان تهران در سال 98 است.

جانفشان در پایان تاکید کرد : کلیات پرونده « نگارگری مکتب  تهران » نیز مورد تایید قرار گرفت تا پس از تکمیل موارد مورد نظر اعضای شورا در آینده نزدیک در فهرست میراث معنوی ثبت ملی شود.
کد خبر 231967

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =