چمدان: سریال «دروغ‌های کوچکِ بزرگ» یا «Big little lies» این روزها یکی از سریال‌های محبوب جهان است که پخش فصل دوم آن به تازگی شروع شده و ستاره‌هایی همانند نیکول کیدمن و مریل استریپ در آن بازی می‌کنند. اما ستاره دیگری هم در این سریال می‌درخشد و آن شهر محل فیلمبرداری سریال است.

این داستان در اصل در حومه شهر سیدنی استرالیا می‌گذرد اما فیلمبرداری این سریال در مونتری پنینسولا (شبه جزیره مونتری) در ساحل اقیانوس آرام در ایالت کالیفرنیا ایالات متحده امریکا انجام شده‌ است.

صحنه‌هایی از آکواریوم خلیج مونتری،کافه‌های محلی، نمای چشم انداز خانه‌های شخصیت‌های سریال با  چشم انداز اقیانوس که بسیار در سریال دیده‌ می‌شود همه از صحنه‌هایی هستند که این شهر در آنها به شدت می‌درخشد.

سریال دروغ‌های کوچک بزرگ

ساحل صخره‌ای این شهر با صحنه‌های کوبیده شدن امواج بر صخره‌های مونتری برای بازنمایی حس فروپاشی با مریل استریپ همبازی می‌شود تا ما را در غم و ناراحتی این شخصیت در غم مرگ مشکوک پسرش بیشتر شریک کند و ساحل مه آلود به کمک فیلمنامه می‌آید تا ما با دیدن آن از خود بپرسیم که آیا راز مرگ فرزند مریل استریپ برای او  بر ملا می‌شود؟

«می‌خواستیم نسخه امریکایی این قصه را با احساس و آهنگ محل اصلی داستان در کتاب هماهنگ کنیم.» این صحبت گرگ فین برگ، تهیه کننده اجرایی سریال است .« مونتری یکی از زیباترین مناطق جهان و احتمالا زیباترین منطقه در خط ساحلی کالیفرنیا است.»

در این منطقه 3 شهر مونتری، پاسیفیک گرو و کارمل بیشترین بازدیدکننده را دارند و  گردشگران معمولا با ماشین از جاده شاخص و نمادین «روت 1» به این منطقه می‌آیند و حتما یک روز را در آکواریوم مشهور خلیج مونتری و «راسته کنسروسازی» که نویسنده مشهور، جان اشتاین بک هم کتابی به نام این منطقه دارد می‌گذرانند.

البته در گذشته هم این شبه جزیره در سریال‌ها و فیلم‌های بسیاری به نمایش درآمده بود اما اکنون به خاطر دروغ‌هایی که در این گوشه کوچک بهشت گفته شده، کمی بیشتر شهرت پیدا کرده‌ است.

پل بیکسبای

«پل بیکسبای» یکی از امضاهای شبه جزیره است که سریال با آن آغاز می‌شود و خانواده‌های ثروتمند این سریال هر روز فرزندانشان را از روی این پل به مدرسه ابتدایی که نقشی کلیدی در قصه این سریال دارد می‌برند.

دروغ‌های کوچک بزرگ

پارک گرپاتا

صحنه‌های دوست داشتنی ساحل صخره‌ای و برخورد امواج با آن در پارک ایالتی گرپاتا فیلمبرداری شده است. صحنه‌هایی که در آن گل‌های وحشی زیبا هم دیده‌ می‌شود متعلق به همین مکان در فصل بهار و تابستان است.

دروغ‌های کوچک بزرگ

اسکله قدیمی ماهیگیری

اسکله قدیمی ماهیگیری در مونتری جایی توریستی است که می‌توانید در آن تی شرت، شکلات و ... را با قیمت حراجی بخرید و غذای ایتالیایی پیدا کنید. کافه‌ای در این اسکله در داستان سریال محلی است که شخصیت‌های سریال در آن دور هم جمع می‌شوند.

دروغ‌های کوچک بزرگ

دروغ‌های کوچک بزرگ

 

آکواریوم خلیج مونتری

این آکواریوم یکی از مشهورترین آکواریوم‌های دنیاست که یکی از شخصیت‌های سریال در فصل دوم در آن کار می‌کند. این آکواریوم بیش از 200 گالری برای بازدید مردم دارد.

دروغ‌های کوچک بزرگ

پارک نقطه عاشقان

این پارک ساحل زیبایی دارد که در صحنه‌هایی از سریال دیده‌ می‌شود، این منطقه یکی از پارک‌های زیبا برای پیک نیک در شبه جزیره است.

دروغ‌های کوچک بزرگ

ساحل دل مونتو

این ساحل که برخی از صحنه‌های فیلم در آن می‌گذرد محلی برای شنا و آفتاب گرفتن است. ساحل دل مونتو بسیار در امریکا شهر دارد.

دروغ‌های کوچک بزرگ

منبع: CNN

[related-post id="229377"]

[related-post id="207794"]
کد خبر 231338

برچسب‌ها