چمدان: علی عابدزاده با تاکید براین که تمامی پروازهای عبوری از آسمان ایران درحال انجام است افزود: حریم هوایی ایران هم در حوزه خلیج فارس و هم در داخل کشور امن است و همه شرکت‌های خارجی به پروازهای خود در حوزه هوایی ایران ادامه می‌دهند.

رئیس سازمان هواپیمایی کشور اظهارداشت: پروازهای عبوری از حریم ایران کاهش نیافته است و به طور عادی در جریان است.

وی افزود: در دو سال گذشته و در پی افزایش ناامنی‌ها در منطقه و ایمن بودن حریم هوایی ایران، پروازهای عبوری از آسمان ایران به بیش از یک هزار پرواز در روز رسید.

عابدزاده با بیان اینکه هیچ شرکت هواپیمایی خارجی تا این لحظه در خصوص تغییر مسیرهای خود و ممانعت از پرواز در آسمان ایران اطلاعیه‌ای به سازمان هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران نداده است به ایرنا گفت: مجوز عبور ایرلاین‌ها و شرکت‌های خارجی از حریم هوایی ایران را سازمان هواپیمایی بعد از درخواست ایرلاین‌ها بررسی و صادر می‌کند.

[related-post id="230649"]

به گزارش چمدان، علاوه بر سازمان هوانوردی فدرال آمریکا و شرکت هواپیمایی «یونایتد ایرلاینز»، شرکت هواپیمایی لوفت‌هانزا آلمان، شرکت هواپیمایی ملی مالزی، شرکت استرالیایی کوآنتاس، هواپیمایی سنگاپور، شرکت هواپیمایی کی‌ال‌ام هلند و شرکت خطوط هواپیمایی ژاپن از دیگر ایرلاین‌هایی هستند که اعلام کردند از پرواز در حریم هوایی ایران در منطقه دریای عمان و تنگه هرمز خودداری می‌کنند و مسیرهای دیگر را جایگزین کریدورهای هوایی کشورمان می‌کنند.
کد خبر 230818

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =