دو دلیل مراجعه گردشگران خارجی به بیمارستان‌های ایران | نخستین همراه سرای غرب کشور راه اندازی شد

چمدان: سعید نمکی بعد از جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران افزود: از کشور آذربایجان و بعضی کشورهای آسیای میانه و همینطور کشورهای حاشیه خلیج فارس برای اعمال جراحی و برخی از فعالیت‌های پزشکی به کشور ما می‌آمدند که متاسفانه روال عادی و درستی نداشت.

وی ادامه داد: با کمک سازمان میراث فرهنگی و سایر همکاران در وزارت بهداشت، تفاهمنامه‌ای به منظور افزایش جذب توریست به امضاء رساندیم که بر اساس آن آیین نامه‌ای هم برای شرکت‌های تسهیل‌گر جذب گردشگر سلامت تدوین شد.

وزیر بهداشت ضمن ابزار امیدواری از افزایش جذب گردشگر سلامت خاطرنشان کرد: تلاش می‌کنیم با این روند، بهتر از پیش، از این مجموعه عظیمی که به کشورهای دیگر در منطقه می‌روند استفاده مطلوب ببریم.

[related-post id="230218"]

وزیر بهداشت در حالی پیوند عضو را یکی از زمینه‌های جذب کردشگر سلامت در ایران دانسته است که عمل پیوند عضو بین یک ایرانی و خارجی در ایران وجاهت قانونی ندارد. یک بیمار خارجی نمی‌تواند برای دریافت کلیه پیوندی شهروند ایرانی مراجعه کند. هم

اما مشکل اینجاست که بر اساس مصوبه شورای عالی پیوند وزارت بهداشت که در سال‌های ابتدایی اجرای طرح تحول سلامت تصویب شد، حتی دو خارجی که بخواهند عمل پیوند عضو را در ایران انجام بدهند نیز با منع قانونی مواجه هستند.


[caption id="attachment_230528" align="aligncenter" width="1008"]همراه سرا بیمارستان نخستین همراه سرای غرب کشور در کرمانشاه راه اندازی شد[/caption]

اولین همراه سرای بیمارستانی غرب کشور نیز 29 خرداد با حضور مسئولین استان در بیمارستان محمد کرمانشاهی به بهره برداری رسید. این همراه سرا در زمینی به مساحت ١٤٠ متر مربع در چهار طبقه با مساحت زیربنای حدود ۷۰۰ متر مربع با یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان اعتبار توسط جهانبخش شکری عضو هیأت مدیره خیران مجمع سلامت استان به یاد مرحوم پدرش عزیز شکری به منظور رفاه حال همراهان بیماران این بیمارستان ساخته شده است.


طبقه اول این ساختمان با کاربری اداری، طبقه‌های دوم و سوم برای استراحت همراهان مرد و زن به همراه مکانی برای بازی کودکان و طبقه چهارم نیز با پنج سوئیت مجزا ۲ تخته و سه تخته طراحی شده که ظرفیت پذیرایی ۹۰ نفر را دارد.

کد خبر 230424

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =