جنجال تغییر قانون مهاجرتی کبک در کانادا | تاثیر لغو پناهندگی بر ویزای خویشاوندان برای سفر به آلمان

به گزارش رسانه‌های کانادا با تصویب قانون تازه هزاران نفر که بر اساس روند قبلی درخواست مهاجرت کرده بودند و در انتظار پاسخ بودند، باید دوباره تقاضای جدید برای مهاجرت به کبک ارائه دهند.

بی بی بی سی نوشت: قانون تازه که با هدف جذب بیشتر مهاجران با مهارت‌های کاری طراحی شده، جایگزین سیستم فعلی مهاجرتی کبک می‌شود که خانواده‌محور است.

به گزارش رسانه‌های کانادا با تصویب قانون تازه هزاران نفر که بر اساس روند قبلی درخواست مهاجرت کرده بودند و در انتظار پاسخ بودند، باید دوباره تقاضای جدید برای مهاجرت به کبک ارائه دهند.

احزاب مخالف قانون تازه می‌گویند سیستم جدید که تقاضای مهاجرت ۱۸ هزار کارگر ماهر را لغو و آنها را مجبور به ارائه درخواست تازه می‌کند، افراطی و غیرانسانی است.

با احتساب اعضای خانواده این افراد، تعداد کسانی که پرونده مهاجرتی آنها تحت تاثیر قرار می‌گیرد به حدود ۵۰ هزار نفر می‌رسد.

لایحه جنجالی مهاجرت بعد از بحث و بررسی طولانی در پارلمان کانادا و در ساعت چهار صبح به وقت محلی تصویب شد.

این لایحه را که اکنون به قانون تبدیل شده، حزب راست میانه CAQ (ائتلاف برای آینده کبک) ارائه داد که پاییز گذشته با وعده کاهش بیست درصدی مهاجرت سالانه به کبک به قدرت رسید.

قانون تازه قدرت بیشتری به استان کبک می‌دهد تا خود درباره اعطای اجازه اقامت به مهاجران تصمیم بگیرد.

این قانون استان کبک را در زمینه سیاست‌های مهاجرتی در مقابل جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا قرار می‌دهد که از گسترش جامعه‌ای چند فرهنگی در این کشور حمایت می‌کند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، قانون تازه شبیه طرح پیشنهادی دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، برای تغییر روند اعطای ویزا از سیستم خانواده‌محور به جذب بیشتر کارگران ماهر است.

دولت محلی استان کبک وعده داده است که با اجرای قانون تازه زمان بررسی درخواست مهاجرت نیروی کار با مهارت بیشتر را از ۳۶ ماه به شش ماه کاهش دهد.

ترامپ: لاتاری حذف می‌شود

۵ سال اقامت برای صاحبان ۱۴ مهارت فنی

روند بی‌سابقه مهاجرت ایرانی‌ها به عمان

پناهندگی عده زیادی در آلمان لغو می‌شود

دویچه وله نیز نوشت: اداره پناهندگی و مهاجرت آلمان در چهار ماه اول امسال به وضعیت پناهندگی حدود ۶۰۰ خارجی پایان داده است. بررسی مجدد نشان داده است که بیش از ۹۸ درصد افراد، پناهندگی را به حق دریافت کرده‌اند.

اعطای حق پناهندگی از سوی اداره مهاجرت و پناهندگی آلمان به یک پناهجوی خارجی قطعی و ابدی نیست، بلکه ممکن است با یافتن شواهد بیشتر پس گرفته شود.

با بررسی‌هایی که از ژانویه تا پایان آوریل سال جاری به عمل آمده است، وضعیت پناهندگی ۳۲ هزار و ۶۶۷ نفر تأیید شده است، به عبارت دیگر ۹۸ درصد افراد به درستی از حق پناهندگی برخوردار شده‌اند.

بنا به گزارشی که دولت آلمان در پاسخ به سؤال لوییزه آمتسبرگ، نماینده حزب سبزها در پارلمان داده است، حدود ۶۰۰ نفر پناهندگی را از دست داده‌اند. ۴۸۹ نفر از این افراد دیگر از شرایط زمان تقاضای پناهندگی برخوردار نیستند. افزون بر این وضعیت پناهندگی از ۱۱۴ نفر پس گرفته شده است، زیرا آنها در جریان وارسی داده‌های نادرستی اظهار کرده‌اند.

در میان این پناهجویان بیشترین افراد کسانی هستند که در جریان وارسی به دروغ خود را اهل عراق یا سوریه معرفی کرده بودند.

لغو وضعیت پناهندگی علی‌الاصول نباید بر تقاضای ویزای خویشاوندان پناهنده تأثیری داشته باشد، اما نماینده حزب سبزها به مواردی اشاره می‌کند که تقاضای ویزای بستگان پناهنده پیش از اعلام وضعیت نهایی آن افراد، رد شده است.

ایرانی‌ها و افغانستانی‌ها در صدر درخواست پناهندگی از جمهوری آذربایجان

10 کشور مقصد بیشترین مهاجران ایرانی

کد خبر 229997

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =