دو دستور و یک توصیه رئیس جمهور به سه عضو کابینه درباره گردشگری در جلسه هیئت دولت

چمدان: حسن روحانی در جلسه امروز یکشنبه 26 خرداد ماه هیأت دولت ضمن تأکید بر توسعه گردشگری با استفاده از جاذبه‌های گردشگری در پیرامون سدها و دریاچه‌ها، وزارت نیرو و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری را مأمور فعال‌سازی این نوع از گردشگری کرد.

وی همچنین به بانک مرکزی توصیه کرد تسهیلات لازم را به متقاضیان توسعه بومگردی که در راستای اشتغال زود بازده و مبتنی بر ظرفیت‌های داخلی است ارائه کند. رفع موانع توسعه بوم گردی و تسهیل فرآیندهای آن، از دیگر توصیه های رئیس جمهوری به دستگاه‌های مسئول بود.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در این جلسه گزارشی درخصوص «گردشگری با رویکرد بوم‌گردی» به هیئت وزیران ارائه داد. این گزارش به ویژگی‌های مناطق خشک و کم آب کشور و جاذبه‌های گردشگری این مناطق علی‌رغم خشکسالی در آنها، ارزش‌های بوم‌گردی و اکوتوریسم و نیز وضعیت اقامتگاه‌های بوم‌گردی در مناطق مختلف کشور پرداخته است.

بررسی آمار گردشگری داخلی کشور، نشان دهنده رشد چشمگیر بازدید از مراکز گردشگری و ابنیه و مجموعه‌های تاریخی است به گونه‌ای که مجموع آمار بازدید گردشگران از مراکز گردشگری ۱۳۴ میلیون و ۲۳۲ هزار و ۸۲۰ نفر بوده که نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته ۲۴ درصد رشد داشته است.

حضور در شهرهای کوچک و مناطق روستایی کشور و تجربه اقامت در سکونتگاه‌های بومی، تجربه جدیدی است که امروزه در بین نسل جدید ایرانیان رو به فزونی است.

هیأت وزیران امروز همچنین سه پروتکل الحاقی قانون موافقت‌نامه همکاری امنیت در دریای خزر با موضوعات همکاری و تعامل میان مراجع مرزبانی، مبارزه با جرایم سازمان یافته و مبارزه با تروریسم در دریای خزر را در قالب لوایح مجزا تصویب کرد.

قانون موافقتنامه مربوط به همکاری در زمینه امنیت در دریای خزر در سال ۱۳۹۳ به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده است. با تصویب این پروتکل‌های الحاقی به موافقت‌نامه همکاری امنیت در دریای خزر، اجازه مبادله اسناد آن داده شد.

هیأت وزیران در این جلسه ضمن اعلام نظر در خصوص تعدادی از طرح‌های نمایندگان مجلس شورای اسلامی، نمایندگان خود را برای پیگیری این موضوعات تعیین کرد.
کد خبر 229806

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =