چمدان: سریال کوتاه چرنوبیل در روزهای گذشته حواشی زیادی در دنیای صنعت سریال، هنر و سیاست داشته است. این سریال پای گردشگران را نیز بیش از پیش به چرنوبیل باز کرده است.

همزمان با پخش سریال چرنوبیل، گردشگران زیادی برای بازدید از چرنوبیل و بقایای حادثه اتمی این شهر، راهی اوکراین شدند. برخی آمار ادعا کردند که با پخش این سریال بازدید گردشگران از چرنوبیل بیش از 40 درصد افزایش یافته است اما گردشگران در این فاجعه جهانی، حاشیه‌هایی نیز ایجاد کرده‌اند. حواشی‌ که حتی باعث اعتراض سازنده و نویسنده سریال چرنوبیل شد.

کریگ مازن، نویسنده و سازنده سریال کوتاه چرنوبیل درباره حضور گردشگران در چرنوبیل نوشت: این فوق‌العاده است که سریال موجی از گردشگران را به این منطقه محروم فرستاده است اما، بله من عکس‌هایی که از گردشگران منتشر شده را دیدم. اگر از آنجا بازدید می‌کنید یادتان باشد که یک فاجعه وحشتناک رخ داده، به قربانی‌ها و کسانی که رنج بردند، احترام بگذارید.

[related-post id="229377"]

[caption id="attachment_229554" align="aligncenter" width="1280"] پیام توییتری سازنده و نویسنده سریال چرنوبیل[/caption]

بررسی برچسب منطقه چرنوبیل در اینستاگرام نشان می‌دهد ده‌ها اینفلوئنسر اینستاگرامی و سفر به تازگی از چرنوبیل بازدید کرده‌اند. تصاویری که این گردشگران از خود منتشر کردند با جو فاجعه وحشتناک چرنوبیل در تضاد است. بسیاری بقایای این شهر را صحنه‌ای برای عکاسی مدلینگ و ثبت تصاویر جذاب دیده‌اند. عکس‌هایی که نه در یک شهرک سینمایی یا دکورهای عظیم که در محل اصلی یک فاجعه که زندگی میلیون‌ها انسان و حتی کره زمین را تحت تاثیر خود قرار داد گرفته شده است. بخشی از این عکس‌ها را در ادامه مشاهده می‌کنید: به گزارش چمدان، آتش سوزی و انفجار راکتور شماره چهار اتمی چرنوبیل در 6 اردیبهشت 1365 منجر به پخش مواد رادیواکتیو در روسیه و اروپا شد که تبعات آن همچنان ادامه دارد.
کد خبر 229548

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =