چمدان: احسان استوار با اشاره به اتفاقی که برای پرواز شماره ۰۳۹ کاسپین شیراز - تهران رخ داد، اظهار داشت: این پرواز ورودی عسلویه بوده و قرار بود ساعت ۱۴:۱۵ از شیراز انجام شود اما با تاخیر ۴۰ دقیقه وارد فرودگاه شیراز شد.

وی گفت: همین امر سبب بالا رفتن درجه حرارت دما شد و زمانی که درجه حرارت بالا رود باید هواپیما سبک‌تر از دیگر اوقات باشد به همین دلیل ۱۳ نفر از مسافران با رضایت خود از هواپیما پیاده شدند.

مدیر روابط عمومی فرودگاه شیراز با بیان اینکه اگر هواپیما به موقع وارد شیراز می‌شد نیاز به پیاده کردن مسافران و سبک کردن وزن هواپیما نبود، افزود: همین امر سبب تاخیر در پرواز هواپیما نیز شد و ۱۳ مسافر پیاده شده نیز با پرواز بعدی می‌روند.

شرکت کاسپین نیز اعلام کرد: با توجه به گرمای هوا از هفته‌های قبل تیم‌های فنی و عملیاتی این شرکت، پیش‌بینی لازم را مطابق دستورالعمل‌های ایمنی انجام داده و در این خصوص ظرفیت هواپیما را از ۱۵۵ صندلی قابل عرضه به ۱۱۵ صندلی کاهش داده تا ایمنی پرواز تامین شود.

نظر به اینکه گرمای هوا در روز پرواز در  فرودگاه شیراز ۴ درجه فراتر از پیش بینی بود، متاسفانه از ظرفیت ۱۱۵ نفری در نظر گرفته شده فقط ۱۰۲ نفر از مسافرین موفق به پذیرش شدند و برای ۱۳ مسافر باقیمانده توسط کاسپین از سایر شرکت‌های هواپیمایی بلیط حتی با نرخ بالاتر خریداری و اعزام مسافرین کمی با تاخیر انجام پذیرفت.

تمام تلاش شرکتهای هواپیمایی و مخصوصا هواپیمایی کاسپین در وهله اول حفظ ایمنی پرواز و حفظ جان مسافرین گرامی بوده و همچنین تکریم مسافرین را رسالت و سرلوحه امور خود می‌دانند.
کد خبر 228409

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =