ایجاد گیت ویژه تورهای گردشگران عراقی در مرز مهرانچمدان: عبدالمالک شنبه زاده  مدیر کل میراث فرهنگی ایلام گفت: برای جلوگیری از مشکلات ورود گردشگران عراقی به ایلام  گیت ورود و خروج ویژه تورهای گردشگری عراقی در پایانه مرزی مهران راه اندازی می شود.


او افزود: در هماهنگی های به عمل آمده با فرماندار شهرستان مهران و دیگر دستگاههای اجرایی جهت ورود تورهای گردشگری عراق به استان ایلام ، گیت اختصاصی در آینده نزدیک محقق  می شود.


مدیر کل میراث فرهنگی ایلام تصریح کرد: در راستای سفر استاندار ایلام و سپس تیم ویژه گردشگری ایشان به کشور عراق و استان‌های نجف اشرف،  المثنی و دیوانیه و عقد قرارداد با بخش خصوصی عراق مبنی بر ورود تورهای گردشگری به  ایلام  نخستین تور 47 نفره گردشگری جهت باردید از جاذبه های گردشگری، اثار تاریخی  ایام تعطیلات عید فطر وارد استان شدند.


شنبه زاده تاکید کرد: مراکز اقامتی، دفاتر خدمات مسافرتی و سایر بخشهای استان نیز آماده استقبال و پذیرایی از گردشگران عراقی هستند.


وی وجود مشترکات فرهنگی، دینی و تاریخی را از مهمترین زمینه ها و دلایل توسعه همکاری‌های فی مابین بین ایران و عراق در بحث گردشگری دانست.کد خبر 228294

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =