چمدان: پرهام جانفشان مدیر کل میراث فرهنگی استان تهران با اعلام اینکه هویت فرهنگی که امروز در موزه‌های کشور به آن می‌بالیم  زاییده ذهن خلاق هنرمندان ایرانی در طول تاریخ بوده است، گفت: تورهای هنرگردی به گونه ای برنامه ریزی شده‌است که شهروندان به عنوان مثال پس از بازدید موزه آبگینه از یک کارگاه سفالگری و  یا کارگاه شیشه گری بازدید کنند تا درک و نگرش بهتری از خلاقیت و توان هنرمندان ایرانی در طول تاریخ داشته باشند.

جانفشان در ادامه افزود: تورهای هنرگردی در سه محور موزه فرش به همراه بازدید از کارگاه گلیم بافی، بافت تاریخی تهران و بازدید از بازارچه صنایع دستی محور تاریخی عودلاجان و موزه آبگینه و بازدید از کارگاه هنرمندان رشته شیشه و سفال  طراحی شده است.

وی خاطر نشان کرد: بازدید از کارگاه های صنایع دستی در قالب تورهای تهرانگردی ضمن حمایت و دلگرمی هنرمندان در  فروش محصولات  تولیدی،  سبب می شود تا دست واسطه‌ها بین گردشگر و هنرمند کوتاه شود و محصولات هنری با قیمت واقعی به گردشگران عرضه شود.

مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران گفت:  اگر جامعه به این موضوع حساس باشد که خرید صنایع دستی داخلی به جای تولیدات خارجی که با روح فرهنگ ایرانی همسازگاری ندارد موجب اشتغال هموطنان خواهد شد بی‌شک صنایع دستی جایگاه ثابتی در سبد خرید خانوار ایرانی پیدا خواهد کرد.

این مقام مسئول افزود: تورهای هنرگردی به صورت رایگان برگزار می شود و علاقه‌مندان برای شرکت در این تورها می‌تواند نام و نام خانوادگی خود را به سامانه 5000203000100 ارسال کنند.
کد خبر 228246

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =