چمدان: محمد ابراهیم لاریجانی از انجام تحقیقات برای تبلیغات هدفمند در کشورهای هدف گردشگری ایران خبر داد و گفت: نمی‌توان تنها به گردشگران اروپایی تکیه کرد، برای همه کشورها جذب گردشگر از کشورهای منطقه در اولویت است.

وی افزود: ورود بیش از 2 و نیم میلیون گردشگر عراقی در سال گذشته رکوردی بی‌سابقه بود که سعی داریم میزان این رقم گردشگر را حفظ کنیم و روی دیگر کشورها از جمله ترکیه و کشورهای حوزه خلیج فارس تمرکز کنیم.

وی در پاسخ به پرسشی درباره هزینه‌کرد گردشگران عراقی در ایران به ایرنا گفت: موافقم که گردشگران عراقی به اندازه گردشگران اروپایی و آمریکایی خرج نمی‌کنند ولی واقعیت این است در مشهد تعداد زیادی هتل دو ستاره وجود دارد که گردشگران عراقی از آنها استفاده می‌کنند و سبب رونق و کسب درآمد برای صاحبان آن هتل‌ها می‌شوند.

لاریجانی گفت: ایرلاین‌ها نیز از جابجایی این گردشگران سود می‌برند. ضمن اینکه عراقی‌ها دیگر تنها به مشهد و قم سفر نمی‌کنند بلکه به مقاصد تفریحی دیگری همچون کیش نیز سفر می‌کنند.

وی اضافه کرد: اروپایی‌ها معمولا در چهار ماه از سال به چهار استان شیراز، اصفهان، کرمان و یزد سفر می‌کنند و در فصول دیگر هتل‌های این استان‌ها خالی هستند. درصدد هستیم با گردشگرانی از دیگر کشورها ضریب اشغال هتل‌ها را بالا ببریم.

لاریجانی در پاسخ به این پرسشی دیگر درباره کمبود هتل و مراکز اقامتی گفت: ایران حدود 50 هتل پنج ستاره دارد که این میزان تنها در دوره افزایش مسافر اروپایی پر می‌شود و اگر زمانی ما سالانه 20 میلیون گردشگر داشتیم نیازمند ساخت هتل‌های پنج ستاره بیشتر خواهیم بود.

[related-post id="204440"]

ابراهیم پورفرج رئیس جامعه تورگردانان نیز با بیان اینکه شهروندان اروپایی، آمریکایی و ژاپنی و استرالیایی شناخت خوبی از فرهنگ و تاریخ ایران دارند به ایرنا گفت: با اینکه کشور ما با دولتمردان چین، روسیه و هند ارتباط خوبی دارد، مردم آنها شناخت خوبی از ایران شناخت ندارند و لازم است بخش خصوصی به کمک دولت در این بخش دخالت کند.

این فعال حوزه گردشگری با اشاره به اینکه اروپایی‌های زیادی برای جراحی زیبایی به ایران می‌آیند گفت: هم اکنون بسیاری از تورهای سلامت حتی از کشورهایی اروپایی به قصد درمان و جراحی‌های زیبایی راهی ایران می‌شوند.

[related-post id="208904"]

 
کد خبر 226599

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =