تاکسی هوایی هم به ایران آمد | راه‌اندازی دو مسیر ایرتاکسی تا پایان سال در کشور

چمدان: شهرام آدم‌ نژاد معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی گفت: ایران دارای قدیمی‌ترین صنعت هواپیمایی در منطقه است و با وجود فشارهای زیاد تحریم‌ها روی صنعت هوایی، باید با کمک این تجارب وارد فاز جدیدی از صنعت حمل و نقل هوایی شویم.

[related-post id="205112"]

وی ادامه داد: تاکنون در حوزه هوانوردی عمومی کار جدی انجام نداده‌ایم اما به دلیل درخواست زیاد مردم برای داشتن هواپیماهای شخصی و همچنین توسعه صنعت حمل و نقل هوایی، هوانوردی عمومی در کشور آغاز به کار می‌کند. در همین راستا دو مسیر تاکسی هوایی در سال جاری در کشور راه اندازی می‌شود.

آدم نژاد به مفاد تفاهمنامه اجرایی جهت توسعه هوانوردی عمومی اشاره کرد و گفت: ایجاد ساختار مقرراتی برای توسعه هوانوردی در فرودگاه‌های کوچک اما توسعه‌یافته نیز یکی از موضوعات مهم در این بخش است.

وی با توضیح اینکه اکنون تعداد زیادی از فرودگاه‌های کشور زیان‌ده هستند، افزود: می‌توان با توسعه هوانوردی عمومی به زیان‌ده بودن این فرودگاه‌ها پایان داد.

[related-post id="212729"]

علی عابدزاده رئیس سازمان هواپیمایی کشوری نیز گفت: درباره هواپیماهای فوق سبک تصمیماتی گرفته‌ایم و 100 فروند هواپیمای سبک داریم و قرار است با اجرای این طرح این هواپیماها در فرودگاه‌ها فعال شود. بستر مستقلی نیز در سازمان هواپیمایی کشوری در این باره راه‌اندازی و مجوزهای آن صادر شده است.

تاکسی‌های هوایی اصطلاحی است که برای هواپیماهای دربستی در فرودگاه‌ها به کار گرفته می‌شود که مسافران می‌توانند بدون معطلی فورا با در اختیار گرفتن این تاکسی‌های پرنده به مقصد خود برسند. در صورت تحقق وعده وزارت راه برای افتتاح خط تاکسی هوای، ایران برای نخستین بار به جمع کشورهایی دارای این خدمات می‌پیوندد.
کد خبر 226495

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =