چمدان: محمد حسین ارسطوزاده گفت: ساختمان قدیم شهرداری شوشتر بین سال‎های 1310 تا 1315 توسط حاج محمدتقی معمارباشی که از معماران بزرگ و شناخته‎ شده در سطح کشور بود به همراه ساختمان کشتارگاه قدیم این شهرستان ساخته شد و جزء آخرین آثار معماری او محسوب می‎شود.

وی افزود: از جمله ویژگی‎های این بنا می‎توان به وجود بادگیر در آن اشاره کرد که آن را از سایر بناها متمایز می‎کند چرا که تعداد انگشت‎شماری ساختمان تاریخی در شوشتر دارای این ویژگی هستند.

وی شوشتر را شهری تاریخی با آثار باستانی، معماری، مذهبی و طبیعی فراوان دانست و گفت: این شهر از دیرباز مورد توجه گردشگران داخلی و جهانگردان خارجی بوده و پس از ثبت بناهای آبی تاریخی آن در فهرست میراث جهانی، بیش از پیش مورد توجه گردشگران قرار گرفته است اما  فقدان یک موزه احساس کمبود همیشگی متولیان شهر شوشتر بود آن هم موزه‌ای که متناسب با ظرفیت‌‎ها و گویای سوابق درخشان این شهر بوده است از این‎رو، طی تفاهم‎نامه‎ای میان اداره‎کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان و شهرداری شوشتر مقرر شد براساس اقدامی مشترک ساختمان قدیم شهرداری شوشتر به موزه شهر تبدیل شود.

وی تأکید کرد: هر طرح توسعه‎ای برای مناطق باید منطبق و با احترام نهادن به توانمندی‎های تاریخی، فرهنگی، اقتصادی و محیط زیست انجام گیرد تا پایدار و پویا باشد.
کد خبر 226031

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =